دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 17 اردیبهشت,1400

خاطرات تربیتی/ در امتداد ولایت
تربيت از نگاه استاد طاهايي در سال 87، در اردویی به نام اردوی رضوان در خدمت استادان حوزه‌های علمیه‌ی کل کشور بودیم که به خدمت علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السّلام) مشرف شدیم. در جلسات درسی خانم طاهایی تحت عنوان «شرح زیارت جامعه‌ی کبیره» شرکت می‌کردیم. سخنان ایشان واقعاً تأثیرگذار بود به حدی که می‌تواند تحول دینی در افکار همه به ویژه جوانان ایجاد کند. امروزه در جامعه سخنران و کسانی که مسایل دینی را بیان می‌کنند زیاد است ولی کسی که تأثیرگذار باشد واقع...    ادامه »
استاد طاهايي و مديريت اسلامي/ در امتداد ولایت
زهرا طهرانيان مديريت محرّكي اجتماعي است كه جامعه را پيوسته در مسير پويايي و تحرّك قرار مي‌دهد و تغيير و تحوّل از شؤون آن است. به عبارت ديگر مديريت فرآيند به كارگيري مؤثّر و كارآمد منابع مادي و انساني در برنامه‏ريزي، سازمان‌دهي، بسيج تمام امكانات، هدايت و كنترل است كه براي دست‌يابي به اهداف سازماني و بر اساس نظام ارزشي مورد قبول صورت مي‌گيرد. (انصاري و دعائي، ص4) ريشه‌ي عربي كلمه‌ي مديريت، دور و دوران است كه به معناي گرديدن و گرداندن است. (افرام البستاني، ص166)...    ادامه »
در عشق ديدن تو هواخواه غربتم/ در امتداد ولایت
تنظیم: زهرا شامحمدی مصاحبه با رویدا تايلندي، مؤسس مدرسه‌ي المهديه تايلند      من رویدا هستم از کشور تایلند. من معاونت مدرسه المهدیه را به عهده دارم و در بخش آموزش جامعه‏المصطفی در تایلند مشغول به کار می‏باشم و در شبکه ماهواره‏ای TV  تفسیر سوره های کوچک قرآن را می گویم.   - نحوه‌ي آشنايی خودتان را با استاد برای ما بیان بفرمائید.  - من در سال 1370،  در وزارت ارشاد تهران، استاد را ملاقات نمودم و به استاد عرض کردم برای تحصیل علوم دینی به ...    ادامه »
روش تبلیغ استاد طاهایی/ در امتداد ولایت
مائده رضایی تبليغ دینی از دیدگاه استاد طاهایی دارای دو جنبه ی نظری و عملی است. جنبه‌ی نظری به معنای رساندن پیام خداوند به بندگان اوست. جنبه‌ی عملی به تمام تلاش‌ها و مراحلي گفته می‌شود كه براي هدايت و ارشاد مردم به راه راست و اقناعشان نسبت به اطاعت از دستورهاي الهي ضروري است. مبلّغ با مخاطبان، شرایط زمانی، مکانی، فرهنگ‏ ها، مکاتب فکری و نظام ‏های سیاسی و... متفاوتی روبه‌روست. بنابراین باید در اندیشه‌ی اتّخاذ بهترین روش در امر مهم تبلیغ باشد. قرآن کریم...    ادامه »
وز شمار دو چشم یک تن کم/ در امتداد ولایت
معطّر به علم و عمل و اخلاص مصاحبه با خانم فرهمند پور                        شميم: لطفاَ خود را معرّفي فرماييد و از سابقه‌ي آشنايي‌تان با استاد بگوييد من فرهمند پور، عضو هیأت علمی و رئیس مطالعات و تحقیقات زنان در دانشگاه تهران هستم. خدا این لطف را در حق من ننموده ‌بود تا در خدمت ایشان باشم، دورا دور به ایشان ارادت داشتم چند سال پیش من به مکتب نرجس(س) دعوت شدم و ...    ادامه »
گسترش یک عقیده‌ی جهانی

یک دین الهی لازم است پیش از هر چیز قوانین ثابت و لایتغیری (در مورد نیازمندی‌های ثابت انسان‌ها) را به بشر ارائه دهد که برخاسته از منبع وحی و در بردارنده‌ی حکم الهی باشد.

   ادامه »
In the Name of Allah, the Compassionate, the Merciful
A Brief Review of the Educational, and Social Life of the Honorable Professor, (Mrs. Sayedeh Fatemeh Khamooshi (Tahaie   Preface  “…Allah will exalt those of you who believe, and those who are given knowledge, in high degrees; and Allah is Aware of what you do.”  [The Holy Quran: Mujadalah (58):11] During history there have always been people who have gained high degrees of knowledge and have put their knowledge into practice.  They have also done the...    ادامه »
چهره ای ماندگار
نگاهی به شخصیت علمی و اجتماعی استاد معظمه سیده فاطمه خاموشی (طاهایی) سخن آغازین قال الله العظیم فی کتابه: «الَّذينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ وَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ خَبيرٌ: که خدا مقام اهل ایمان و دانشمندان عالم را (در دو جهان) رفیع می‏گرداند و رتبه‏ ها عطا می‏فرماید». (مجادله/11) در طول تاریخ همیشه افرادی بوده و هستند که به درجات بالایی از علم و عمل دست یافته و در پی آن برای شکوفایی فکری، فرهنگی و ایمانی مردم از هیچ خدمتی دریغ نورزید...    ادامه »
 یا رب از ابر هدایت برسان بارانی
 لحظه ای که این کتاب را باز کردم فهمیدم که جستجوی من به پایان رسیده است و زمانی که شروع به خواندن کردم مثل این بود که چیزی از آسمان در دستانم قرار گرفته است.    ادامه »
How I became a Shiite?
  Bisme Allah ArRahman IrRaheem   Assalamu Alaikum Warahmatulahi Wa Barakatoh All praise be to Allah (subhanallah wa Ta-allah).  May He be pleased with us and continue to keep us on the straight path. Blessings and greetings be upon the Holy Prophet of Islam (peace be upon him)… Syeda Fatima Al-Zahra (alayha salam)… their holy progeny and Imam Al-Mehdi (May Allah hasten his reappearance).   It is with great pleasure that I stand here today on this blessed...    ادامه »
صفحه 4 از 5ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  بعدی   انتها   
Escort