دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 17 تیر,1399

 بررسی مفهوم زشتی و زیبایی در بیان قرآن

 گاهی صبر آگاهانه و داوطلبانه است. این صبر، شیوه‌ی مردان خداست و صبر جمیل صبری است که سخنی بر خلاف تسلیم و رضای خداوند گفته نشود.

 

   ادامه »
و خداوند نزدیک است
در مسير حركت به سوي الهي شدن بايد همواره به اين نكته توجّه كنيم كه كلام خدا را راهنماي خود قرار دهيم نه منفعت خود را و نه مردم را و نه شهرتمان را و نه هيچ حرفي غير از حرف او را.    ادامه »
ای نور چشم خوبان
پیشوای دوم نه تنها از نظر علم و تقوا و زهد و عبادت، مقامی برگزیده داشت. بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیری از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود.    ادامه »
دولت کریمه

مکتب تشیّع، با نگاهی ژرف و واقع‌بینانه به حقیقت انسان و نوع نیازها و استعدادهای او، انتظار دولتی را می‌کشد که تمامی افراد در آن از تساوی حقیقی برخوردار و در رفاه و آسایش باشند و کوچک‌ترین ظلم و ستمی بر آن‌ها وارد نیاید و بیم و هراسی نداشته باشند که این مهم فقط در دولت کریمه‌ی مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه) تحقّق می‌یابد.

   ادامه »
هدایت جهانی با وحی قرآنی
قرآن در هر زمان و برای هر قومی تا روز قیامت تازگی دارد. این در حالیست که رسالت انبیای گذشته چون حضرت موسی (علیه السلام) و عیسی (علیه السلام) فقط مختص افراد زمان خودشان بوده است.    ادامه »
گوهر معرفت

هر چیزی اگر به غایت لطیف شود، دیده‌ها از درک آن عاجز خواهند بود؛ پس جمله‌ی «وَ هُوَ اللَّطيفُ الْخَبيرُ» با جمله «لا تُدْرِكُهُ الْأَبْصارُ» مناسب خواهد بود.


   ادامه »
بهترین روز خدا

 گناه صغیره یعنی گناهانی که در نفس اثری از خود باقی نمی‌گذارد و اگر هم اثری دارد جزئی و زودگذر و زوال‌پذیر است.


   ادامه »
نسیم گلشن جان
 به معصيت كنندگان مژده بده كه من توبه را قبول كرده و گناه را مي‌بخشم، و صديقين را بترسان كه مبادا دچار عجب شوند چون هلاك مي‌شوند.    ادامه »
از لابه لای درس‌های استاد
سوگواری و گریه‌ی هدفدار بر امام حسین ره آوردهای ارزشمندی دارد. اثر وجودی این گریه ارتباط و وصل میان شخص گریه کننده با امام معصوم است. این گریه‌ها اتصال ما را با آن بزرگوار ممکن می‌سازد به همین جهت حضرت «قَتِيلِ الْعَبْرَةِ» نام گرفته اند.    ادامه »
اربعین عشق
  با این سلام‌ها با امام و اندیشه‌ها و سیره اش عهد می‌بندیم تا در واقع به اصل خودمان بپيونديم. در سلام‌های بعدی متوجه وقایع و حوادثی هستيم که در سایه سار حماسه ای که امام آفرید به وقوع پیوست و زائر حضرت آن‌ها را بار ديگر متذکّر و متوجّه می‌گردد.    ادامه »
صفحه 6 از 9ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  بعدی   انتها   
Escort