دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

تو آمدی که ...
*فاطمه متشرعی در جاهلیت اولی نهضت تو بذر ایمان و اعتماد به آزادگی را در اذهان و قلوب کاشت. صدایت فریادی بود علیه بت‏هایی که ریشه‏ی جامعه را می‏برید. در ایامی که تاریخ از امراض مرگباری چون تفرقه و اباحه‏گري­، قتل و غارت، شرب خمر و قمار، سود‌جويي، ربا و... حکایت می‏کرد و دنیا در اغما به سر می‏برد و در آتش جهل می‏سوخت و خلعت عزّت را در گورستان ذلّت از تن برون آورده بود؛ در ایامی که کرت‏های تفته‏ی ضلالت تشنه‏ی آب هدایت بودند؛ چون طبیبی با اولين دستور بر ...    ادامه »
سخنی در افضلیت قوم یهود
ای جماعت یهود! اگر آن‌گونه که می‌پندارید شما بر توده‌ی بشر ارجحیت دارید، پس چگونه خداوند شما را به کیفر و عذاب‌های دردناکی که به آن دچار گشتید، مبتلا کرد و به علّت عصیانی که دارید، شما را پراکنده ساخت و از نظر بدکرداری، ضرب‌المثل عالم بشریت شدید.    ادامه »
شهيد بيداري

هيچ قيامي هم‌چون قيام كربلا در سرنوشت بشر تأثيرگذار نبوده‌است. شايد تا قبل از گسترش موج بيداري اسلامي باور اين سخن براي غير مسلمانان سخت به نظر می‏رسید امّا اكنون تلاش سران استكبار براي فروپاشي كشور‌هاي اسلامي، به خصوص كشور‌هاي شيعه نشين خود مؤيد اين است كه آن‌ها قبل از ما اين حقيقت را دريافته‏ اند.

   ادامه »
لا اکراه فی الدین
*علیرضا مستشاری آیه‏ی «لَا إِكْرَاهَ فىِ الدِّينِ» و حکم نهی از منکر «لَا إِكْرَاهَ فىِ الدِّينِ قَد تَّبَينَ‏َ الرُّشْدُ مِنَ الْغَىّ‏ِ... »؛ در دین، هیچ اجباری نیست و راه از بیراهه به خوبی آشکار شده است (بقره/256). پرسش: آیا مضمون آیه ‏ی شریفه‏ ی «لَا إِكْرَاهَ فىِ الدِّينِ» با مراحل مختلف امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در مرحله‏ ی سوم (استفاده از زور) در تعارض است؟ پاسخ: آیه‏ ی «لَا إِكْرَاهَ فىِ الدِّينِ» به ...    ادامه »
فصلي براي رويش
تقرّب به خدا ممکن نیست مگر زمانی که تمام هستی انسان طیّ حرکتی پایدار و گسترده متحوّل شود و در این مسیر قرار گیرد.    ادامه »
سراج منير(محبوب عرش، مظلوم تاریخ)
آگاه باشید! همانا گناهان چون مرکبهای بدرفتارند که سواران خود(گناهکاران) را عنان رها شده در آتش دوزخ میاندازند؛ آگاه باشید همانا تقوا، چونان مرکبهای فرمانبرداری هستند که سواران خود را عنان بر دست وارد بهشت جاویدان میکنند.    ادامه »
مشورت با دشمن
شناخت ریشه‌های تفکّر دشمن، سبب آشکار شدن نقاط آسیب پذیر  و استراتژی‌های وی می‌گردد.    ادامه »
سراج منير

به عنوان نمونه او جریان حکمین و بلند‌کردن قرآن‌ها بر سر نیزه و جریان زمامداری خلفا را پیش‌بینی کرده بود و قبل از وقوع از آن­ها مطّلع بود امّا هرگز از آن نوع سیاست استفاده نکرد؛ زیرا حکمت و تقوا و هدف‌داری در زندگی و پای‌بندبودن جدّی به حق و عدالت طعم حیاتی خود را به علی(عليه‌السّلامچشانیده‌بود.

   ادامه »
نيمه‏ ي پنهان ماه
هدف مباهله اين نيست كه افرادي دور هم جمع شوند و نفرين كنند و سپس پراكنده گردند بلكه منظور اين است كه دعا و نفرين اثر خود را عملاً آشكار كند و دروغ‌‏‏‏گو فوراً به عذاب گرفتار شود.     ادامه »
تجلّی مهدی باوری در مهدی یاوری
 دشمن در كمين مهدي ياوران است و درصدد است از هر راه ممكن آنان را از خط و مسير مهدويت منحرف كند. لذا باید این خطرات را شناخت و در صدد رفع آن‌ها برآمد.    ادامه »
صفحه 3 از 6ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  بعدی   انتها   
Escort