دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

همراه با اسلام، از آغاز تا فرجام
  آیا راستی می‌توان باور کرد که اسلام می‌تواند جهان را با در نظر گرفتن وضع حاضر و پیشرفت‌های حیرت انگیز آن اداره کند و نیازمندی‌های موجود را پاسخ دهد؟    ادامه »
پاک‏تر از آفتاب
شأن نزول آیه‌ی تطهیر/ نسرین هژبری قرآن کریم کتاب هدایت و مایه‌ی تذکّر برای جهانیان است. چنان که خداوند در وصف آن می‌فرماید: «يا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جاءَتْكُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَ شِفاءٌ لِما فِي الصُّدُورِ وَ هُدىً وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنين؛ ای مردم اندرز از سوی پروردگارتان برای شما آمده است و درمانی برای آن‌چه در سینه‌هاست و هدایت و رحمتی است برای مؤمنان». ‏(یونس/57) آیات این کتاب آسمانی با توجّه به اختصاص شأن نزول آیات به مورد خاص یا عام ب...    ادامه »
جاودانگی ولایت تکوینی پیشوایان الهی
مائده رضایی داماد در جبهه‌های دفاع مقدس به درجه‌ی رفیع جانبازی نایل شده بود، تازه عروس میان دو انتخاب مردّد بود یا ادامه‌ی زندگی با مردی ناتوان که نه تنها قدرت مدیریت خانواده را ندارد بلکه خود یکی از اعضای تحت سرپرستی است، یا جدایی از او و ترک اعتقادات مقدّس خود. تردید امان او را گرفته بود، آن زندگی دشوار است و این ترک عذاب‌آور. با این افکار مشوش به سمت حرم، قدم می‌زد. چشمش به گنبد نورانی امام رضا(علیه السلام) افتاد، بی‌اختیار اشک از دیدگانش سرازیر شد و در دل فریا...    ادامه »
نسیم طرّه‌ی دوست
پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) فرمودند: حضرت مهدی از اولاد امام حسین(علیه‌السلام) می‌باشد و امامت در نسل ایشان از فرزندی به فرزند دیگر منتقل می‌شود و به برادر و عمو هم بر نمی‌گردد. در ضمن در روایتی دیگر بیان می‌کنند تنها جائی که امامت در دو برادر بوده مورد امام حسن و امام حسین(علیهم‌‌السلام) می‌باشد و در دیگر ائمه امامت از فرزندی به فرزند دیگر منتقل می‌شود    ادامه »
عمار عصر ظهور
حلیمه ریحانی انقلاب جهانی حضرت مهدی (عجّل الله تعالی) مانند هر قیام بزرگی، نیاز به یارانی ورزیده دارد که باید در بین آن‌ها عدّه‌ای از مقام بالاتر و تأثیرگذاری بیشتری برخوردار باشند. این یاران خاص، به منزله‌ی بازوان رهبرند که در پیش برد اهداف قیام بسیار مؤثر و مفیدند. گاه بعضی از این یاران می‌توانند شاخصه‌ی جدایی حق از باطل گردند، مانند عمّار در واقعه‌ی صفین. در انقلاب حضرت مهدی (عجّل الله تعالی فرجه) نیز حضرت عیسی (علیه‌السّلام) از این ویژگی برخوردارند. مسلم...    ادامه »
در سایه سار هدایت
چگونه شیعه شدم  خاطره ای از لیلا آذربایجانی   من لیلا هستم از کشور آذربایجان، در زمان حکومت کمونیستی شوروی، چیزهایی در مدرسه یاد گرفته بودیم که ضد دین بود. به خدا فکر می‌کردم؛ اما دلیلی برای اثبات او نداشتم. خواهرم سودا در یک بیمارستان پرستان پرستار بود. یک روز به من گفت: یک همکار جدید برایمان آمده که حجاب دارد. من هم که خانم‌های با حجاب برایم خیلی جالب بودند، علاقمند شدم درباره اش چیزهایی بفهمم. از سودا خواستم قرار آشنایی بین ما بگذارد. همین اتفاق هم افتاد و من با او دوست...    ادامه »
امام سیاست و درایت

صلح با معاویه دلیل بر حقانیت او نیست. ای مردم معاویه گمان می‌کند من او را برای خلافت سزاوار دانستم و خود را برای آن اهل ندانستم. معاویه دروغ می‌گوید. من اختیارم بر مردم از خودشان طبق کتاب و سنت بیشتر است به خداوند قسم یاد می‌کنم اگر مردم با من بیعت می‌کردند و مرا اطاعت می‌کردند و یاری می‌نمودند، معاویه در خلافت طمع نمی کرد.

   ادامه »
دُر است این سخن قول پیغمبر است

«این است امیر نیکوکاران و کشنده‌ی کافران، هر که او را یاری کند خدا او را یاری می‌کند و هر که او را بی یاور گذارد خدا او را خوار می‌کند سپس صدای خود را بلند کرد و گفت: من شهر علمم و علی در آن است و هر که طالب علم باشد باید از این در وارد شود».

   ادامه »
در امتداد ولایت
گذری بر تلاش های عالمان دینی در تشکیل حکومت اسلامی/فاطمه اکبری     سال 1308 هجری قمری؛ بخشش‌های شاهانه‌ی خود فروختگان قاجار پای کمپانی‌های استعماری را به ممالک محروسه‌ی ایران باز کرد. بازارهای کشور از کالاهای فرنگی انباشته شد و کارگاه‌های کوچک داخلی در آستانه‌ی ورشکستگی قرار گرفتند. حاج آقا نجفی اصفهانی به همراه روحانیان شهر اصفهان و مردم، طرح تحریم تنباکو را اجرا کردند. به ناصرالدین شاه تلگرافی زدند و خواستار لغو این قرارداد شدند. شاه در تلگرافی به وی...    ادامه »
راز بگشای ای علی مرتضی
خداوند برتر از آن است که مکان داشته باشد. شیخ مفید در «ارشاد» آورده است که: در روایت آمده است که: بعضی از علمای یهود نزد ابوبکر رفتند و به او گفتند: تو خلیفه‌ی پیغمبر این امت هستی؟! گفت: آری! آن عالم گفت: ما در کتاب تورات این طور یافته ایم که: جانشینان پیغمبران، داناترین افراد امت‌های آن‌ها هستند! اینک تو مرا از خدا خبردار کن که در کجاست؟ آیا در آسمان است و یا در زمین؟ ابوبکر گفت: خدا در آسمان است بر فراز عرش. عالم یهودی گفت: بنابراین گفتار، من زمین را از او خالی م...    ادامه »
صفحه 4 از 6ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  بعدی   انتها   
Escort