دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

سراج منیر
در عصر حاضر که بزرگ ترین اختلاف بین امت اسلامی، مسأله ی امامت و رهبری است، بحث علمی در این زمینه علاوه  بر این که می تواند زمینه ساز وحدت باشد، به روشن شدن حقایق دین نیز کمک می کند.    ادامه »
پاسخ به شبهات
و خداوند فرموده است: «بگو به فضل خدا و به رحمت او باید شاد گردند که آن از آن چه که مردم گرد می آورند و جمع می کنند مورد انتخاب و بهتر است».    ادامه »
چگونه خصم را مغلوب کنم؟
   آگاه باشید! به خدا سوگند! ابابکر، جامه ی خلافت را بر تن کرد، در حالی که می دانست جایگاه من نسبت به حکومت اسلامی، چون محور آسیاب است به آسیاب، که دور آن حرکت می کند. او می دانست که سیل علوم از دامن کوهسار من جاری است، و مرغان دور پرواز اندیشه ها، به بُلندای ارزش من نتواند پرواز کرد.    ادامه »
سراج منیر
حدیث عشیره را نه تنها مسلمانان اعم از شیعه و سنی بلکه مستشرقین نیز نقل کرده اند. جرج سِیل در کتابش به نام «قرآن محمد» می گوید: محمد در آن وقت علاقه و محبت بسیاری از خود نسبت به علی ابراز نمود، وی را در آغوش گرفته و به حاضرین مجلس امر نمود از علی شنوائی داشته و او را جانشین او بدانند    ادامه »
چگونه خصم را مغلوب کنم؟
 خداوند متعال به مجادله با اهل کتاب نیز از طریق حکمت و موعظه؛ در صورتی که در آن نرم کردن قلب های ایشان و تسلیم شدنشان به حق باشد امر کرده است و فرموده است: «و مجادله نکنید با اهل کتاب مگر به نیکوترین شیوه»    ادامه »
عیدست و آخر گل و یاران در انتظار
آیا برای ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) وقتی تعیین شده است؟/ رحیمی شعرباف از آسیب های فرهنگ مهدویت آن است که بعضی به دنبال تعیین زمان برای ظهور هستند، در حالی که زمان ظهور بر مردم مخفی است و در روایات پیشوایان دینی از تعیین وقت برای آن به شدت نهی شده است و وقت گذاران را دروغ گو شمرده اند.1این امر دلایل متعددی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:  الف ـ تعیین وقت با فلسفه ی غیبت سازگاری ندارد. یکی از آثار مهم انتظار که برای مردم بسیار سازنده است امیدواری است و تعیین وقت برا...    ادامه »
ارادتی بنما تا سعادتی ببری
 اگر انسان در کارها و سرنوشت خود مختار است، پس چرا در شب قدر برای او سرنوشتی تنظیم می کنند؟ آیا شب قدر با اختیار سازگاری دارد؟ و آیا چون امور در شب قدر تقدیر شده، و با هیچ عاملی دگرگون نمی شود، پس ما انسان ها مجبوریم؟    ادامه »
شما که می دانستید کشته می شوید، چرا رفتید؟
تکلیف امام غیر از تکلیف ماست و جایز است امام با آن که می داند در آن شب کشته می شود، جان خود را در راه خدا بذل نماید، چنان که بر سربازی که برای جهاد به جبهه می رود لازم است پایداری کند، اگرچه کشته شود.    ادامه »
سراج منیر
جالب است بدانیم، معاویه که دستور داد امام علی (علیه السّلام) را بر منبرها لعن کنند، زمانی که سعد بن ابی وقاص با استناد به حدیث منزلت از سبّ و دشنام دادن به آن حضرت خودداری کرد، وی حدیث منزلت را انکار نکرد.    ادامه »
آیا امام حسین (علیه السّلام) را شیعیان به شهادت رساندند؟
تلخیص: مریم احیایی مقدّمه با وجود تمام نصوص و عبارات صریحی که در متون تاریخی ذکر گردیده و هم چون روز روشن است که قاتل امام حسین (علیه السّلام) چه کسی است، امّا با این وجود هم چنان برخی افراد در سایت ها و کتاب های خود در صدد عوام فریبی و سمپاشی بر آمده اند و قصد دارند با این بهانه ها به خیال خود شیعه را منزوی سازند و یا حدّاقل افکارش را تخریب نمایند. ما نیز از باب اهمّیت ویژه ی ادّعاهای کذب ایشان که اخیراً از سوی بسیاری از هواداران بنی امیّه و وهّابیت مطرح گردیده و به آن دامن زده می شود، به ت...    ادامه »
صفحه 5 از 6ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  بعدی   انتها   
Escort