دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

تاریخچه مختصری از اسلام در آمریکا
نسرین هژبری پس از این که ایالات متحّده ی آمریکا توسّط موریس کرزها که کلمبو را همراهی کردند کشف شد. تعداد زیادی از برده های مسلمان به این سرزمین برای کار در مزارع بزرگ جنوب آورده شدند. در این شرایط اگر چه آن ها ریشه های مذهبی خود را فراموش کرده بودند، امّا انجام بعضی از مراسم مذهبی مانند نماز در قرن 19 از این مسلمانان گزارش شده است. در اوایل این قرن تعداد زیادی از مهاجرین مسلمان به خصوص از فلسطین ، لبنان و پاکستان به این منطقه آمدند. در اوایل سال 1950 تعداد زیادی از مسلمانان متخصّص مانند پزشکا...    ادامه »
چرا نام امامان دوازده گانه در قرآن نیامده است؟
پاسخ به یک شبهه / نسرین هژبری پاسخ: 1ـ در قرآن کلّیات و اصول عمومی بیان شده است و بیان مصادیق و جزئیات طبق آیه ی 44 سوره ی نحل بر عهده ی پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) می باشد. در این آیه خداوند می فرماید: «و انزلنا الیک الذّکر لتبین للناس ما نزل الیهم و لعلهم یتفکرون» «قرآن را بر تو فرستادیم تا آن چه برای مردم نازل شده است، برای آن ها بیان کنی و آشکار سازی ، شاید آنان بیندیشند». در آیه ی یاد شده، کلمه ی «لتبین» «آشکار کردن» به جای &la...    ادامه »
A Brief History of Islam in the United States
Islam in the United States begins with the Moriscoes who accompanied Columbus. Following their time, great numbers of Muslim slaves were brought to this continent to work on the plantations of the South. They soon lost their religious roots, although some vague traces of such elements as the prayer are recorded of them even in the nineteenth century. In the early part of this century, waves of immigrants from various parts of the Muslim world, most notably Palestine, Lebanon and Pakistan, appe...    ادامه »
گام اوّل دشمن شناسی(همسو با اسراییل)
 مقام معظم رهبری: امروز آن دستی که آمریکا علیه وحدت تجهیز کرده عبارت از همین دست پلید وهابیت است؛ این را صریح به مردم بیان کنید، پرده پوشی نکنید.    ادامه »
بررسی سومین ویژگی امام: منصوص بودن
سراج منیر / نسرین هژبری بر اساس آیات قرآنی خلقت آسمان ها و زمین، موجودات آسمانی و زمینی، فرستادن کتب الهی و انبیاء همه براساس حق است و خداوند حکیم هرگز کار بیهوده انجام نمی دهد. چنان که در سوره ی احزاب آیه ی 4 می خوانیم: «والله یقول الحق و هو یهدی السبیل»: «خداوند همواره دعوت به حق می نماید و به راه راست هدایت می کند». و در جای دیگر می فرماید: «کسانی که علم و معرفت الهی به آن ها داده شده به قرآنی که خدا بر تو نازل کرده است به حق می نگرند و می بینند که او حق محض ا...    ادامه »
رساله الذهبیّه
رساله الذهبیّه از نظر محتوایی مطابق با درک مردم آن زمان و به طور مختصر مشتمل بر رشته هایی از علوم پزشکی چون علم تشریح ، زیست شناسی (بیولوژی) اندام شناسی (فیزیولوژی) و میکروب شناسی (باکتریولوژی) و بهداشت می باشد.    ادامه »
امام رضا (علیه السّلام) و توحید
عالم آل محمّد (صلّی الله علیه و آله و سلّم) ابوالصلت می گوید: پرسیدم: یابن رسول الله! معنی این روایت چیست؟ «ان ثواب «لااله الا الله» النظر الی وجه الله تعالی؟ » «ثواب گفتن «لااله الا الله» نگاه کردن به صورت خداست؟» حضرت فرمودند: ای ابوالصلت هر کس خداوند را دارای وجه و صورت و چهره ای همانند صورت و چهره ی مخلوقین، بداند، کافر است، وجه و چهره ی خدا، انبیاء و پیامبر و حجّت های او هستند. آن ها کسانی هستند که مردم به وسیله ی آن ها به سوی خداوند و معرفت...    ادامه »
چرا خداوند بندگان را به عبادت امر کرد
نیاز و نماز/ فاطمه آریاوش امام رضا (علیه السّلام) فرمود: و چون از تو بپرسند که چرا خداوند، بندگان را به عبادت و بندگی فرمان داد؟ جواب بگو: تا او را از یاد نبرند، و آیین او را رها نکنند، و امر و نهیش را به بازی نگیرند، زیرا در آن آرامش و دوام ایشان است. اگر آنان بدون دستور عبادات ، رها می شدند و روزگار بر آنان دوام می یافت، دل هایشان سخت می شد و بی رحم و سنگ دل می گشتند. پس اگر فردی بپرسد: چرا به نماز مأمور شدیم؟ جواب آن است که در نماز اقرار به مالکیّت خداوند است و این برای مصالح عموم است،...    ادامه »
شیعه در هندوستان
گِلگیت/ فاطمه سادات ابراهیمی، آمنه محمدی هندوستان دارای مذاهب مختلف اعم از ادیان آسمانی و غیر آسمانی مثل مسلمان، مسیحی، بودایی، برهمایی،... می باشد. امّا اسلام از همان ابتدای گسترش این دین یعنی از زمان عمر به این کشور داخل شد و شیعه نیز به تدریج در آن به وجود آمد و گسترش یافت و شیعیان این کشور به سه دسته ی عمده ی اثنی عشری، اسماعیلیه و زیدیه تقسیم می شوند. این مختصر شامل سه مطلب می شود: 1ـ شیعیان شنسبان 2ـ شیعه در کشمیر 3ـ اسماعیلیه در سند که به صورت بسیار مختصر به آن پرداخته شده است. &n...    ادامه »
نکاتی پیرامون آداب زیارت
ادب حضور/مریم حسین پور   روزی بطلب عشق با صدق و صفا گفتم که بگو درد مرا چیست دوا گفتا که اگر علاج دردت خواهی بشتاب بدربار شه طوس، رضا از امام کاظم (علیه السّلام) نقل شده است: «هر کس که فرزندم [امام رضا (علیه السلام)] را زیارت کند، از زیارت هفتاد حج قبول شده برخوردار است راوی با تعجّب پرسید: ثواب هفتاد حج؟ فرمود: آری، هفتاد هزار حج، راوی دوباره با تعجّب پرسید، هفتاد هزار حج؟ فرمود: چه بسا حج که مورد قبول واقع نمی شود؛ «من زار قبر ولدی علی کان له عندالله کسبعین حجه مبروره &...    ادامه »
صفحه 6 از 6ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  بعدی   انتها   
Escort