دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 06 اسفند,1398

نگاهی به ویژگی‌های شخصیتی استاد همایونی
حمیده سالارزاده تحصیل در حوزه در آن زمان که با ایام کشف حجاب مصادف بود و زمینه‌ی تحصیل برای دخترها فراهم نبود، حاج خانم همایونی که آن زمان نوجوانی حدوداً 16 ساله بودند خدمت بانو امین می‌روند و به دروس طلبگی و تفسیر قران علاقمند می‌شوند. بعد از تحصیل مقدمات، دروس حکمت و عرفان را خدمت ایشان و سایر آقایان ادامه می‌دهند. عشق به تحصیل علوم دینی مخصوصاً فلسفه از دغدغه‌های ایشان بود. تحصیل زنان ایشان معتقد بودند اگر جامعه زنان دنبال تحصیل، تحقیق و دانش باشند، ارزش والایی ک...    ادامه »
بصیرت عمار یاسر
نرگس السادات هاشمی  عمّار بن یاسر در حدود سال‌های ولادت پیامبر اکرم(ص) در خانواده‌ای پاک و بی‌پیرایه در شهر مکّه متولّد شد. هم‌عصری او با وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) زمینه‌ای بود برای آشنایی و دلدادگی او به ایشان. او و والدینش در همان آغازین روزهای دعوت پیامبر اکرم(ص)، به دین اسلام مشرّف شدند. مدّتی نگذشت که جناب یاسر و سمیّه با نثار خون خویش، دِین خود را به اسلام ادا نموده و نهال نوپای اسلام را آبیاری نمودند. عمّار، این شخصیّت برجسته که تحت تعالیم پیامبر اکرم(ص)&nbs...    ادامه »
مرا و تو را بندگی پیشه باد

همیشه به طلّاب سفارش می ­کردند در عین منظّم بودن، ساده باشند؛ چون یک طلبه به عنوان یک الگو در بین مردم جامعه شناخته می­ شود.

   ادامه »
امتحان کتبی و مصاحبه‌حوزه‌ی نرجس(س)
امتحان کتبی و مصاحبه‌ی حضوری برای ورود به حوزه‌ی نرجس(س) ماه صفر بود برای دیدن دختر و داماد و نوه‌هایم باید به خارج از کشور می‌رفتم بعد از برگشتنم به حوزه‌ی علمیه نرجس(س) رفتم. اطّلاع داشتم که امتحان ورودی به آن حوزه حدوداً در همان تاریخ است وقتی وارد دفتر حوزه شدم و گفتم برای امتحان ورودی آمدم مسئول دفتر سری تکان داد و گفت دیر آمدید یک هفته پیش انجام شد. توی دلم آشوب به پا شد گفتم ولی من آمدم امتحان بدهم، فکر می‌کردم هنوز وقت است که باز همان مسئول عذرم را خواست و ...    ادامه »
افق‌های روشن
دوره‌های کوتاه مدّت تبلیغی در مدرسه‌ی علمیه نرجس(س) تبلیغ دین مهم‌ترین رسالت حوزه‌های علمیه است که بخشی از این رسالت با تربیت طلاب و مبلّغان عالم و فرهیخته محقّق می‌شود. در این راستا مؤسّسه‌ی علمی- تحقیقی مکتب نرجس از دیرباز تلاش‌های فراوانی در آموزش و پرورش طلاب خواهر داشته و توانسته مبلّغان بسیاری را در دامان خود پرورش دهد به گونه‌ای که عموم آنان اکنون در زمینه‌های مختلف تبلیغی فعّالیّت می‌کنند. در حال حاضر این فعّالیّت‌های تبلیغی تنها ...    ادامه »
پاسخ به تلگراف شوم
در سال 1954 تلگرافی طولانی از طرف کارلند نایب رئیس جمعیت دوستداران خاورمیانه به آیت‌الله کاشف الغطاŠ زده شد و از ایشان دعوت شد در کنگره‌ی ارزش‌های اخلاقی اسلام و مسیحیت که در بحمدون لبنان برگزار می‌شود شرکت کند. آیت الله کاشف الغطا در پاسخ بسیار کوتاه نوشت: نمی‌توانم شرکت کنم. ایشان در کنگره شرکت نکرد امّا بعد از ردّ دعوت در مدّت کوتاهی قبل از اجرای کنگره پاسخی به اهداف پشت پرده داده و نقشه‌های اصلی کنگره را برملا ساخت. وی پاسخ خود را با نام «المثل العلیا فی ...    ادامه »
مُهر صیانت
عرفی ملاک است که منشأ ضد اخلاقی و عقلی نداشته‌باشد. هم اخلاق و هم عقل دو عنصر تعیین کننده در مسائل شرعی ماست.    ادامه »
 ويژگي خادمان اهل بيت
بندگان خدای رحمان هدف معقول و مفیدی دارند و عمر خود را صرف امور بیهوده نمی‌کنند شرکت در مجالس باطل و گناه اضافه بر امضاء گناه، مقدمه‌ی آلودگی قلب و روح است، هدف آن‌ها در زندگی مثبت است و اگر کارهای زشت در مسیر زندگی‌شان قرارگیرد؛ چنان بزرگوارانه از کنار آن می‌گذرند که هرگز رنگ نمی‌پذیرند.    ادامه »
یک رأی که خودم به خودم دادم چه شد؟
در انتخابات دوره ی هفتم که زیر نفوذ شهربانی و با تقلب صورت گرفت، حتی یک رأی هم به نام مدرس از صندوق ها خارج نشد !مدرس پس از پایان انتخابات ، در کمال خونسردی به رئیس شهربانی گفت: «در دوره ی قبل، من چهارده هزار رأی داشتم . فرض می کنیم که در این دوره، کسی از ترس شما به من رأی نداده است. خوب؛ پس آن یک رأی که خودم به خودم دادم چه شد؟    ادامه »
سیره علما در عزاداری امام حسین(علیه السلام)
اولين مجلس عزا علامه امینی مي فرمايد: اول مجلس عزای حسین(علیه السلام) پس از خلقت روز ولادتش بود که وقتی قنداقه‌ی حضرتش را بدست رسول خدا(صلی الله علیه وآله وسلم) دادند حضرت پس از گفتن اذان و اقامه به گوش راست و چپش، گریه کرد. (أین البکائون، ص24) ************  احياي عزا گفته‌اند این عزا را احیا کنید و زنده نگه دارید برای این که عظمت حسین(علیه السلام) را درک کنید برای این که اگر اشکی می‌ریزد از روی معرفت باشد، معرفت حسین(علیه السلام) شما را بالا می‌برد شما را انسان می&z...    ادامه »
صفحه 2 از 4ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  بعدی   انتها   
Escort