دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 06 اسفند,1398

بزرگ مردي هميشه با لبخند
 خدمات با ارزش اين روحاني پرتلاش فراموش نشدني است.( قسمتي از سخنان مقام معظّم رهبري در پيام تسليت فقدان ايشان)    ادامه »
تا وقتي آقاي عبادي هست، خيال ما راحت است
به ياد امام جمعه فقيد مشهد؛ آيةا...حاج سيد مهدي عبادي در سال 1315 در بخش خوسف بيرجند در يک خانواده روحاني متولد شد. پدر ايشان حجت الاسلام والمسلمين حاج سيد حيدر عبادي از روحانيون شناخته شده جنوب خراسان بود که زندگي شان را از راه تبليغ و همچنين کار کشاورزي تأمين مي کرد. وي پس از اتمام دوره ابتدايي، وارد مدرسه علميه اي که پدرش در خوسف تأسيس کرده بود، شد و مدتي در آنجا و مدتي هم در مدرسه معصوميه بيرجند، به تحصيل ادبيات پرداخت.   ايشان پس از 4 سال راهي مشهد مقدس شد و به مدت 13 سال از محضر عا...    ادامه »
داستان امام جمعه
از تاکسی که پیاده شد مثل کسی که دنبالش کرده باشند دور و برش را می‌پایید با هول و دستپاچگی به تابلوی رنگ و رو رفته‌ای نگاه کرد که یک سرباز نیروی انتظامی زیرش نگهبانی می‌داد. با احتیاط و نگرانی به سراغ سرباز رفت طوری که انگار از او هم می‌ترسید. سرباز به در کوچکی، چند قدم جلوتر اشاره کرد. مرد به داخل ساختمان وارد شد و چند دقیقه بعد برگشت و کاغذی را که محکم به دست گرفته بود به سرباز نشان داد. سرباز نگاهی به کاغذ انداخت و جلوتر از مرد به سمت دری که روبه‏روی تابلو قرار داشت به...    ادامه »
پرستویی در صف ابراهیمیان
ایشان می‌فرمودند: روزی به یکی از دوستان قدیمی و با سابقه ام رسیدم هر چه سعی کردم نتوانستم نامش را بر زبان بیاورم و کاملاً فراموش کردم. این را دانستم که خداوند می‌خواهد بفهماند که هر چه داری از من است و تو هیچ نیستی و چیزی از خودت نداری، علمت عارضی است نه ذاتی!    ادامه »
بهجت عارفان
یکی از مهم‌ترین عوامل موفّقیّت این شخصیت ارزنده، تقیّد و تعبّد او بود. ارتباط استوار با خداوند متعال ذکرهای پی در پی، به جای آوردن نوافل، شب زنده داری‌های کم نظیر از ویژگی‌های ایشان بود.    ادامه »
در محضر استاد
جرعه ای از زلال سخن استاد طاهایی (اعلی الله مقامها) چگونه انسان می‌تواند خودش را تزکیه و تهذیب کند؟ اوّل: همان‌طور که در تربیت و سلامت بدن ریاضت و ورزش لازم است در خودسازی و تهذیب روح هم همین ریاضت و جهاد با نفس ضرورت دارد. اگر می‌خواهیم روحمان را تقویت کنیم باید حتماً ورزش روحی داشته باشیم. دوم: همان‌طور که در ورزش بدنی و بدن‌سازی نیاز به تداوم داریم در مورد رسیدن به کمال روحی هم باید حتماً تداوم داشته باشیم چرا که بدون آن این روح ساخته نمی‌شود و به کمال نمی&zw...    ادامه »
حسن جمال، حسن کمال
گذری بر زندگی علّامه حلّی  «إِنَّ الْعُلَمَاءَ وَرَثَةُ الْأَنْبِيَاءِ وَ الْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ». کاروان قبیله‌ی عِلم می‌گذرد و در میان آن چهره‌های نورانی صورت‌هایی می‌درخشند که هم چون ماه شب چهارده اطراف خود را نورافشانی می‌کنند و شعاع انوار آنان طی گذشت سالیان دراز هنوز به چشم می‌خورد. اینان چون رودی خروشان در مسیر تکامل بشر در حرکتند و از چشمه‌ی فیّاض الهی و ذخایر بی‌انتهای او، (چهارده نور مقدس (علیه...    ادامه »
حُسنیه در دربار هارون
حسنيه معاونیان همیشه در این فکر بودم که چرا مرا به اسم «حُسنیه» نام گذاری کردند. نام‌هایی مانند فاطمه، زهرا و زینب یا القاب دیگری از معصومین را همیشه شنیده بودم ولی نام حسنیه هیچ وقت در بین آن‌ها نبود، حتّی در میان نام‌های هیچ یک از مادران یا همسران امامان نیز با این نام برخورد نکرده بودم و از این موضوع ناراحت بودم که چرا والدینم این نام را برایم انتخاب کردند. یک روز که با مادرم از نمایشگاه کتاب دیدن می‌کردیم ناگهان چشمم به کتابی افتاد که نام حسنیه با خط زیبایی ب...    ادامه »
نگاهی گذرا بر زندگی عالمه فاضله استاد فاطمه اعتمادی
چهره ای ماندگار از چه خاموش شدی مرغ خوش الحان وَلا          طلعت روی مهت جلوه گر بامم نیست شود ای ماه نقاب از رخ خود بگشایی               روزهایم همه شب نقش تو بر شامم نیست درس آزادگی ام داده ای از مدرس قدس          خوشتر از شهد تولای تو در جامم نیست ايشان در سال 1313 در يكي از شهرهاي جنوب خراسان (بيرجند) متولد شدند. پدرشان اهل كاشمر ...    ادامه »
صفحه 4 از 4ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  بعدی   انتها   
Escort