دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 28 مهر,1400

در محضر استاد
جرعه ای از زلال سخن استاد طاهایی (اعلی الله مقامها) چگونه انسان می‌تواند خودش را تزکیه و تهذیب کند؟ اوّل: همان‌طور که در تربیت و سلامت بدن ریاضت و ورزش لازم است در خودسازی و تهذیب روح هم همین ریاضت و جهاد با نفس ضرورت دارد. اگر می‌خواهیم روحمان را تقویت کنیم باید حتماً ورزش روحی داشته باشیم. دوم: همان‌طور که در ورزش بدنی و بدن‌سازی نیاز به تداوم داریم در مورد رسیدن به کمال روحی هم باید حتماً تداوم داشته باشیم چرا که بدون آن این روح ساخته نمی‌شود و به کمال نمی&zw...    ادامه »
حسن جمال، حسن کمال
گذری بر زندگی علّامه حلّی  «إِنَّ الْعُلَمَاءَ وَرَثَةُ الْأَنْبِيَاءِ وَ الْعُلَمَاءُ بَاقُونَ مَا بَقِيَ الدَّهْرُ». کاروان قبیله‌ی عِلم می‌گذرد و در میان آن چهره‌های نورانی صورت‌هایی می‌درخشند که هم چون ماه شب چهارده اطراف خود را نورافشانی می‌کنند و شعاع انوار آنان طی گذشت سالیان دراز هنوز به چشم می‌خورد. اینان چون رودی خروشان در مسیر تکامل بشر در حرکتند و از چشمه‌ی فیّاض الهی و ذخایر بی‌انتهای او، (چهارده نور مقدس (علیه...    ادامه »
حُسنیه در دربار هارون
حسنيه معاونیان همیشه در این فکر بودم که چرا مرا به اسم «حُسنیه» نام گذاری کردند. نام‌هایی مانند فاطمه، زهرا و زینب یا القاب دیگری از معصومین را همیشه شنیده بودم ولی نام حسنیه هیچ وقت در بین آن‌ها نبود، حتّی در میان نام‌های هیچ یک از مادران یا همسران امامان نیز با این نام برخورد نکرده بودم و از این موضوع ناراحت بودم که چرا والدینم این نام را برایم انتخاب کردند. یک روز که با مادرم از نمایشگاه کتاب دیدن می‌کردیم ناگهان چشمم به کتابی افتاد که نام حسنیه با خط زیبایی ب...    ادامه »
نگاهی گذرا بر زندگی عالمه فاضله استاد فاطمه اعتمادی
چهره ای ماندگار از چه خاموش شدی مرغ خوش الحان وَلا          طلعت روی مهت جلوه گر بامم نیست شود ای ماه نقاب از رخ خود بگشایی               روزهایم همه شب نقش تو بر شامم نیست درس آزادگی ام داده ای از مدرس قدس          خوشتر از شهد تولای تو در جامم نیست ايشان در سال 1313 در يكي از شهرهاي جنوب خراسان (بيرجند) متولد شدند. پدرشان اهل كاشمر ...    ادامه »
صفحه 5 از 5ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  بعدی   انتها   
Escort