دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
شنبه, 16 آذر,1398

رايةالهدي(بررسي خطبه86 نهج‌البلاغه)
 غبطه غیر از حسد است‌‌. حسد از صفات مذموم است ولی غبطه خصوصأ در امور معنوی خیلی خوب است و موجب رشد و کمال انسان می‌شود.     ادامه »
فرمان صبر به پيامبر اسلام در قرآن
آن هنگام كه انسان در برابر شدايد و مصايب روزگار قرار ميگيرد و آزمايشهاي زندگي او را به شدّت مي‌فشارد و مي‌كوبد اگر به بيصبري دست نزند و جزع و شيون نكند روزنههاي ارتباط او با خدا گشوده‌تر و آزاد‌تر مي‌گردد.    ادامه »
 رايـة الهدي (بررسی خطبه 86 نهج البلاغه)
در روز قیامت که انسان غافل، نتیجه‌ي اعمال خود را می‌بیند از خواب غفلت بیدار می‌شود و با حسرت می‌گوید: ای کاش در دنیا برای زندگی ابدی امروز کار خیری انجام داده بودم و زاد توشه‌ای پیش فرستاده بودم اما این توجه و تذکر دیگر سودی ندارد.    ادامه »
پيوند ايمان و علم

اگر می‌خواهید ایمان خود را آزمایش کنید ببينيد وقتی آیات بر شما خوانده می‌شود چه اندازه قلبتان می‌لرزد و روحتان اوج می‌گیرد؟!


   ادامه »
رايه الهدي(منشور جوان)
  زنان و روابط اجتماعی/ استاد نوقانی/ تنظیم: مریم راشد یزدی نامه‌ي 31 مولا علی(عليه‌السلام)، فراز116: ‍‍ «وَ اِيّاكَ وَ مُشاوَرَةَ النِّساءِ فَاِنَّ رَأْيَهُنَّ اِلى اَفْن، وَ عَزْمَهُنَّ اِلى وَهْن وَاكْفُفْ عَلَيْهِنَّ مِنْ اَبْصارِهِنَّ بِحِجابِك َِايّاهُنَّ، فَاِنَّ شِدَّةَ الْحِجابِ اَبْقى عَلَيْهِنَّ، وَ لَيْسَ خُرُوجُهُنَّ بِاَشَدَّمِنْ اِدْخالِكَ مَنْ لايُوثَقُ بِهِ عَلَيْهِنَّ، وَ اِنِ اسْتَطَعْتَ اَنْ لايَعْرِفْنَ غَيْرَكَ فَافْعَلْ.» «...    ادامه »
شب قدر است بيا قدر بدانيم كمي
تا انسان خود را از گناه پاك نكند و سبكبال نشود نمي‌تواند به سوي حق پرواز كرده و توبه كند پس محو گناه فقط كافي نيست حركت به سوي خدا نيز لازم است.    ادامه »
 رایه الهدی  (منشور جوان)/(قسمت هفتم)
محکم‌ترین و مطمئن‌ترين وسیله‌ای که می‌توانی به آن چنگ بزنی (و از دیگران بی‌نیاز باشی) وسیله‌ای است که بین تو و پروردگارت رابطه برقرار کند.    ادامه »
 اعتدال در مصرف
 در فرهنگ قرآن، اسراف معنای وسیعی دارد که علاوه بر اسراف در مال، شامل اسراف در نفس و جان نیز می‌شود. بدین معنا که انسان در بهره­ گیری از استعدادها و ظرفیت‌های وجودی خود از حدّ اعتدال خارج شده و دچار افراط و تفریط گردد.    ادامه »
رایه الهدی (منشور جوان)/ قسمت ششم
آرزوهایت را کم کن چون خواسته‏ ها و آرزوها که زیاد شد انسان ناچار است برای رسیدن به آن‏ ها به هر کار پستی تن دهد.    ادامه »
آنكه صبر در مقابلش زانو زد
نگاهی به ابعاد وجودی حضرت زینب کبری (علیهاالسّلام) تنظیم: گروه گردآوري و تنظيم آثار استاد طاهایی سال ششم هجرت، مدینه شاهد طلوع اختری تابناک بود که در دامان زهرای اطهر (‏علیهاالسّلام) به دنیا آمد. پیامبر گرامی اسلام در آن روزها به سفر رفته بودند. زهرا و علی (علیهماالسّلام) در نام‏گذاری فرزندشان بر پیامبر (صلّی‏الله‏علیه‏وآله) پیشی نگرفتند و پس از بازگشت رسول خدا طفل را به حضور ایشان بردند. جبرئیل نازل شد و فرمود: «یا رسول‏الله! خداوند -تبارک و تعالی- نام این فرزند ...    ادامه »
صفحه 3 از 9ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  بعدی   انتها