دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
شنبه, 16 آذر,1398

از لابه لای برگ های زرد قدیمی
استاد هرگاه کسی برایشان شعری می خواند، به او می گفتند: خوب است از قلم و طبع شعری خود، برای ائمه (علیهم السلام) استفاده کنید.    ادامه »
در روشنای سجود
 این وعده ای است که خداوند تبارک و تعالی ضمن معرّفی ذات اقدس خودش، وعده ی غلبه ی دین اسلام را بر تمام ادیان بر مسلمانان جهانی داده است. خداوند متعال در وعده ی خود صادق است. چه کسی از خدا در وعده صادق تر است؟    ادامه »
علم و فضل میوه جان
 در سال های سیاه اختناق، آن روزهایی که از قرآن گفتن بسی دشوار بود، استاد طاهایی لب به سخن گشود و تفسیر سوره های قرآن را آغاز نمود. سوره ی حمد باشد یا بقره؛ حجرات باشد یا ابراهیم یا اعراف، فرقی نمی کند مهم این بود که باید کلام خدا گفته می شد.    ادامه »
شرط اول قدم آنست که مجنون باشی
هرگاه مي خواستند ما اهميت مطلبي را تأکید کنند هميشه با اين كلام هشدار مي دادند: «عزيزانم شما شاگردان و سربازان امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستيد، حضرت به شما توجه دارد».    ادامه »
میراث ماندگار
خطبه ی فدک، خطبه ای است تجلی بخش امام شناسی و ولایت محوری حضرت زهرا (سلام الله علیها) و نیز حاوی مطالب عمیق فکری بسیاری است که از معرفت سرشار آن حضرت (سلام الله علیها) به موضوعات علمی سرچشمه گرفته است.    ادامه »
در سوگ خورشید
 خداوند متعال، قدرت خاصّی در پرورش و تعلیم و تزکیه ی افراد به این بانو داده بود و تأثیرگذاری ویژه ی ایشان بر افراد به صورت علمی و عملی در سایه ی اجرای یک برنامه ی تربیتی ویژه، انسان ها را می ساخت و اندیشه ها را پرورش می داد.    ادامه »
رسم زیارت خوبان
قلم را آن زبان نبوَد که سرِ عشق گوید باز ساعت 2:30 دقیقه بامداد است که هواپیما به زمین می نشیند همه چیز برایم تازگی دارد. اولین بار است که به زیارت می آیم. بی تاب و بی قرار، چشمانم هر سو را می کاود. استاد اما آرام است و مطمئن! در تاریکی جاده ای که ما را از جده به مدینه می رساند، به دنبال نشانه ای می گردم؛ و او برایم زمزمه می کند آل یاسین می خواند و دلم قرار می گیرد. نمی توانم در کنارش بنشینم. استاد اعتمادی همنشین و همراه همواره ی اوست. [پس در صندلی مقابل کنارش قرار می گیرم.] لب هایش آرام ندارد ...    ادامه »
آنان که به یاد دوست قدم بردارند
خانم طاهایی به خوبی مصداق این روایت است که: «من تعلم لله و علم لله و عمل لله، یدعی فی ملکوت السموات عظیما» هرکس برای خدا چیزی را یاد بگیرد و برای خدا عمل کند، در ملکوت آسمان‌ها بزرگ و برجسته خوانده می‌شود.    ادامه »
نُزُل بهشتی
چه بسیارند کسانی که همیشه حرف می زنند بی ان که چیزی بگویند و چه کمند کسانی که حرفی نمی زنند، اما بسیار می گویند.    ادامه »
مدیریت اسلامی
در نگرش اسلامی پیمودن مسیر توسعه و پیشرفت و دستیابی مطلوب و ارزشمند به غایت هستی جز با طی کردن فرآیند رهبری و مدیریت نخبگان جامعه صورت نمی گیرد.    ادامه »
صفحه 7 از 9ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  بعدی   انتها