دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 28 مهر,1400

سفیران هدایت
استاد پس از پیروزی انقلاب به علت وجود عوامل نفاق، نیاز بیشتری به روشنگری و تبلیغ دین احساس می کردند، لذا در بین اقشار مختلف، به خصوص جوانان در دبیرستان ها و راهنمایی ها به تبلیغ می پرداختند و شخصاً مسؤول اعزام اساتید برای تبلیغ بودند.    ادامه »
بنیان های علمی و پژوهشی در اندیشه استاد طاهایی
با تأکید استاد پروژه های علمی ـ پژوهشی گروه شیعه شناسی در حوزه های مختلف درک و فهم معارف اهل بیت(علیهم السلام) و بسط و گسترش آن در دستور کار قرار گرفت و تلاش بی وفقه برای گسترش دانش و تولید علم در این زمینه مد نظر قرار گرفت.    ادامه »
چگونه باز کنم بال در هوای وصال

زیارت جمعی را دوست داشتند چون خودش نوعی تبلیغ بود. ندیدیم زیارتی را از روی مفاتیح بخوانند. بیشتر ادعیه و زیارات را از حفظ می خواندند.

 

   ادامه »
بانو طاهایی در ارتقای جایگاه زن در سطح جهانی نقش بسزایی داشت

عالمه ای که نبض حرکت های سیاسی نرم و سخت دشمن را در دست داشت

   ادامه »
خاطرات غیرایرانی
فقه را در مدرسه ی نرجس آموختم وقتی به مدرسه ی نرجس آمدم تا دین اسلام را بخوانم، تصور درستی از فقه جعفری نداشتم. پس از پایان تحصیلاتم در مدرسه ی نرجس به پاکستان برگشتم و تحصیلات عالیه را در یکی از دانشگاه های مهم کشورم ادامه دادم. موضوع پایان نامه ی خود را مقایسه ی فقه حنفی و جعفری انتخاب کردم. به سختی استاد راهنمایی پیدا کردم تا حاضر شود این پایان نامه را راهبری کند. در حالی که از لحاظ امکانات در مضیقه بودم، پایان نامه را به دفاع رساندم. در جلسه ی دفاعیه تعداد زیادی از استادان دانشگاه و مفتی ها...    ادامه »
پرستوهای مهاجر
گزارش مختصری از عملکرد بخش اتباع پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، چهره اسلام و ايران در جهان دگرگون شد. غيرمسلمانان توجهي خاص به اسلام و ايران پيدا كردند، مسلمانان از شيعه و اهل سنت، از ركود و سرخوردگي بيرون آمدند، و انقلاب اسلامي ايران، عاملي براي تحرك و پويايي همه مستضعفان جهان، از جمله مسلمانان شد. انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني رحمه الله عليه موج نويي از تحرك و پويايي ديني را در سراسر جهان برانگيخت. سؤال بزرگي در ذهن مردم مظلوم دنيا، پيدا شد، چه چيزي باعث عزت، اقتدار و دگرگوني عميق ا...    ادامه »
بهشت قرب الهی
به وصل دوست گرت دست می دهد یک دم         برو که هرچه مرادست در جهان داری  «انّ المتقین فی جنات و نهر؛ فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر» موفقیت انسان های وارسته و عالمان با تقوی در گرو رمزهای فراوان است و سیره و حرف های ناگفته ای که از سر بزرگواری بر زبان نیاورده اند، بسیار است. استاد طاهایی (رحمه الله علیها) نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند. دقت بی نظیر استاد در همه ی جوانب به خصوص در انتخاب سر فصل های درس تفسیر و تدوین و تبیین معارف الهی، بس...    ادامه »
فتنه سیاه، دفاع سبز
اگر ولایت مقام معظم رهبری بعد از امام نبود، جامعه از هم پاشیده و پراکنده شده بود.    ادامه »
ز فکر، آنان که در تدبیر در مانند، درمانند.
طبق فرمایش قرآن، وحی گفتار محمّد (صلّی الله علیه و آله و سلّم) نیست و چشم و عقل او در دریافت وحی خطا نکرده و دچار تخیّل نگردیده است. «وَمَا يَنطِقُ عَنِ الْهَوَى».    ادامه »
بازخوانی عاشورا در دفاع مقدّس
زماني كه تحريم اقتصادي كشورمان از جانب آمريكا، اعلام شد، تصميم گرفتيم هر دوشنبه و پنج شنبه را روزه بگيريم  و موّاد غذايي را براي كمك به جبهه بفرستيم.    ادامه »
صفحه 9 از 10ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  بعدی   انتها   
Escort