دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400

بر تو صدها سلام، سرور عشق!
محمّدعلی رضاپور   یا محمد…! بخوان مرا ای عشق!                از عزیزان بِدان مرا ای عشق!    دوست دارم که با شما باشم                 پیش چشمت نشان مرا ای عشق ! آب و نوری، نوا! پیمبر عشق                   بر تو صدها سلام، سرور عشق! شاعرم، شاعر نجابت او                ...    ادامه »
جلوه‌های محمدی در شعر فارسی
   تنظیم: فاطمه اکبری بیش از هزار و چهارصد سال است که زبان فارسی و ادبیات غنی آن با مفاهیم اسلامی و تعلیمات دین محمدی پیوند خورده‌است وتقریباً هیچ اثر منظوم یا منثوری را نمی‌توان یافت که رنگ و بوی دین اسلام را نداشته‌باشد و در آن یادی از پیشوایان برجسته‌ی این آیین نیامده‌باشد. به حکم حدیث نبوی «من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق» در نویسندگی اسلامی سنتی حاکم شد که در آغاز هر اثر مکتوب پس از یاد خداوند متعال ذکر و یادی از نبی مکرم اسلام…‌ و جانش...    ادامه »
کربلا با خطبه ات جاوید شد
کربلا با خطبه ات جاوید شد    ادامه »
نبشتن ز گفتن مهمتر شناس

در نگاه اوّل شاید چیزی به ذهنتان نرسد، امّا همین پیداکردن نکته‌های قابل نوشتن، هنر نویسندگی است که شما باید در آن به اندازه‌ی کافی مهارت پیداکنید.

   ادامه »
این خاک گهربار/ بیا تا خانه بوی نان بگیرد
این خاک گهربار/ آنا برزینا   این خاک گهربار که ایران شده نامش              شیری است که در بین دو دریاست کنامش خورشید برون آمده هر صبح ز مشرق              از برج اسد داده به اخلاص، سلامش مهتاب نشسته سر هر گنبد این خاک                 مانند کبوتر که نشسته‌ست به بامش  با فارس درخشنده شده نام خلیجش         ...    ادامه »
 زمان لبریز از مولایی اوست
 زمان لبریز از مولایی اوست/ دکتر سیّد علی موسوی گرمارودی تو ای سرچشمه‌ی پاکی و رادی                                                          که فطرت را ز جانت آب دادی تو نوری، دیگران شام سیاهند &nbs...    ادامه »
گزارش‌نويسي
هر اثر نوشتنی (مکتوب) هم چون آدمیزاد، اندام‌هایی دارد. در یک نگاه کلّی می‌توان نوشته‌ها را دارای آغاز (مقدّمه)، پیکره (متن) و پایان (خاتمه) دانست؛ اگرچه هر یک از این قسمت‌ها خود ممکن است بخش یا بخش‌های دیگری را نیز در خود جای دهند.    ادامه »
نبشتن زگفتن مهمتر شناس
 هر انسانی نسبت به سطح سوادی که دارد و مطالعه‌ای که می‌کند گنجینه‌ی واژگانی متفاوتی دارد. ما حجم قابل توجّهی از لغات و اصطلاحات را می‌دانیم امّا در نوشتن از مقدار کمی از آن‌ها استفاده‌می‌کنیم.    ادامه »
روز خورشيد، روز ماه
 روز ميلاد ختمِ رُسُل شد                      ­­­                         عالم از مقدمش باغ گل شد

شد بهاري دگر باره ايجاد                                               رفت پاييز غم­ ها ز هر ياد 

   ادامه »
نبشتن زگفتن  مهم‌تر شناس( شخصیت و شخصیت پردازی)
شخصیت‌ها بنا بر نوع وظیفه‌ای که بر عهده‌ی آن‌ها می‌گذارید کارکردشان فرق می‌کند. شخصیت وقتی اهمّیت پیدا می‌کند که محور داستان قرارگیرد یا امر خاصّی به او واگذار گردد.    ادامه »
صفحه 2 از 7ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  بعدی   انتها   
Escort