دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 24 تیر,1399

همسرداري مطلوب
ايمان و تقوا از شروط اصلي زندگي مشترك و عامل اساسي ثبات خانواده مي باشد. تنش و اختلاف در زندگي از اثرات نفي ايمان مي‌باشد و رفتارهاي ناشايست، مرام انسان‌هاي دور از معنويت مي‌باشد.    ادامه »
یلدای عابدان
یلدای عابدان                         حلیمه ریحانی یکی از ویژگی‌های مهم ایرانیان كه بین جهانیان زبانزد است بحث فرهنگ و پای‌بندی به سنت‌هاست. آن‌چه امروز باعث مباهات ماست تشرّف نیاکان ما به دین اسلام و مذهب تشیع است؛ دینی که به خاطر آموزه‌های جامع و مانع خود، ‌بر فرهنگ ایرانیان تأثیر بسیار گذاشت و به علّت دور بودن از تعصّب، با مصادیق فرهنگی صحیح آن ...    ادامه »
سخت تر از سنگ
اگر نشانه‌های بیماری‌های روحی ظاهر شود و خود را مبتلا به قساوت قلب ببیند درصدد معالجه بر می‌آید و راه درمان را جستجو می‌کند؟ باید گفت: اولین گام در راه درمان پی بردن به ارزش وجودی خود انسان و درک عظمت هدف خلقت و غایت آفرینش اوست.    ادامه »
آتش درون
 يك انسان كامل فقط در راه حق و به خاطر پايمال شدن حقوق الهی و حقوق مردم خشمگين می‌شود و در اين مورد هم از مرز ايمان و حدود الهی خارج نمی‌شود.    ادامه »
کلید سعادت و شقاوت
 محیط خانواده محیطی است که فرد در آنجا چشم به دنیا گشوده و رشد خود را آغاز می‌کند. در سنین اولیه زندگی، با این که کودک هنوز راه نمی‌رود و حرف نمی‌زند لکن تمام حرکات اطرافیان خود را تقلید و رفتار و کردار آنان در ضمیر او حک و شخصیت طفل پی‌ریزی می‌گردد.    ادامه »
یاری به هدفمند سازی یارانه ها
  آمارها سخن می گویند پدر در يخچال را باز مي‌كند گوشت سبزي و مواد متنوع غذايي را يكي پس از ديگري در غذا ساز، آب ميوه‌گيري، روي اجاق گاز، داخل مایكروفر مي‌گذارد بچه‌ها با كارد و چنگال برايش ضرب مي‌گيرند و او تند و تند آب ميوه مي‌گيرد، ظرف مي‌شويد و سيب زميني سرخ مي‌كند، غذا را از فر بيرون مي‌آورد، لباس‌ها را داخل لباس‌شويي مي‌گذارد و... بچه‌ها هم چنان هم صدا با گام‌هاي پدر بر ميز مي‌كوبند و مادر امّا چون كدبانويي ات...    ادامه »
زن؛ درگیر توسعه
تأمین هزینه‌های خانواده علی الاصول بر عهده‌ی زن نیست. طبیعی است که از سوی دیگر حق مرد در مدیریت خانواده باید مورد احترام قرار گیرد. لذا براساس دیدگاه اسلامی موضوع دموکراسی در خانواده و یا توزیع وظایف سرپرست میان پدر و مادر به مصلحت خانواده نمی باشد (تشکری، ص129) و منجر به گسست در نظام خانواده می‌گردد    ادامه »
انديشه اي براي فردا

بینش توحیدی، یعنی در همه‌ی امور خدا را دیدن، یعنی اگر مهرم کم بود به خاطر خدا باشد و اگر عروسی ام ساده بود، به خاطر خدا باشد، اگر فساد و ابتذال در جشن و عروسی ام نبود به خاطر ذات اقدس الهی باشد و اگر در زندگی زناشویی ایثار و فداکاری و گذشتی صورت گرفت خدا مّد نظرم باشد و در واقع محور زندگی ام بر محور خدایی باشد.

   ادامه »
در پريشاني ما هر چه شنيدي هيچ است
حضور من در كاروان كربلا، صرف علاقه به برادر نبود، بلكه فراتر و والاتر از اين علاقه بود و من احساس كردم كه اين حركت اصلاح طلبانه، مثل خوني است كه در رگ‌هاي دين بايد جاري شود تا دين زنده گردد و فقط امام و وليّ خدا مي تواند زنده كننده ي دين الهي باشد.    ادامه »
خانواده بهشتی
 مدیریت صحیح زمانی صورت می گیرد که هر یک از پدر و مادر، خود را تربیت کنند و در عمل آن ادب و تربیت دینی را نشان دهند و به خوی اسلامی متخلّق گردند. این اولین گام مدیریت صحیح فرزندان در خانواده است.    ادامه »
صفحه 6 از 8ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  بعدی   انتها   
Escort