دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

اصلاح الگوی غذایی برنج
عاطفه زینلی‌نیا  برنج برنج گیاهی است یکساله از تیره‌ی گندم با طول حدود یک متر و طبع سرد و خشک. تاکنون 150 نوع از آن شناخته شده که معروف‌ترین آن‌ها در ایران به نام صدری، دم‌سیاه، گرده، جنیا، طارم، استخوانی و شمشیری می‌باشد. برنج مانند گندم از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت داخلی آن مواد نشاسته‌ای می‌باشد و قسمت خارجی‌اش که سرشار از ویتامین‌های B است، «شلتوک» نام دارد. برنج کامل، برنجی است که همراه با شلتوک باشد. برنج کامل، زرد و یا...    ادامه »
درمان کم‌خونی
درمان کم‌خونی در نسخه‌ی آیت الله سیّد حسن ضیائی کم‌خونی عارضی (آنمی) ناشی از موارد زیر است: 1. فقر آهن: پزشکی جدید قرص آهن، کپسول آهن یا قطره‌ی آهن می‌دهد که اگر با شکم گرسنه بخورید برای کلیه‌ها و کبد ضرر دارد و اگر همراه لبنیات بخورید مسمومیت می‌آورد و اگر به دندان‌ها بخورد برای مینای دندان ضرر دارد و سیاه‌شدن و کرم‌خوردگی دندان می‌آورد، لذا ما به جای آن گوییم: مصرف عسل طبیعی در صبح، خوردن یک پرتقال شیرین بین ناهار (اگر فشار خون بالا هم ...    ادامه »
تمر هندی
مصطفوی‌نژاد  تمر هندی با نام علمی: «Tamarindus indica» در کتب فارسی با نام‌های «تمر»، «خبجه»، «انبله» و «خمر» نیز آمده و در بلوچستان با نامِ محلّی «چیت چک» شناخته می‌شود.  امروزه تمرهندی‌ به صورت خشک شده در همان شکل و شمایل طبیعی بسته‌‌بندی شده‌ و در دو نوع ترش و شیرین عرضه می‌‌شوند.  مصارف خوراکی میوه‌ی کال تمر هندی دارای گوشتی سبز و بسیار ترش است که اغلب ...    ادامه »
دانستنی‌هایی از قارچ
مصطفوی- سالار زاده از دیدگاه طب سنتی قارچ طبع سرد و تر دارد و توصیه می‌شود آن را همراه آویشن، زیره و فلفل سیاه میل کنید تا اثرات سوء آن خنثی شود. برخی از خواص قارچ عبارتند از: ·        قارچ برای رشد و تقویت استخوان‌ها خوب است. ·        ویتامین‌های گروه‌ B در قارچ به وفور یافت می‌شوند. ·        برای چشم و پوست مفید است. ·  &nb...    ادامه »
کوکوی قارچ
مواد لازم قارچ متوسط                     6عدد پیاز متوسط                       1عدد فلفل دلمه‌ای                     1عدد سیر                ...    ادامه »
بیماری ام‌اس (MS) چیست؟
خانم دکتر کوثری    Multiple sclerosis با نام اختصاری MS یک بیماری خود ایمنی مزمن می‌باشد (یعنی سیستم ایمنی بدن علیه سلول‌های خودی وارد عمل می‌شود) که اثر خود را روی سیستم اعصاب مرکزی نشان می‌دهد. زمانی که سیستم ایمنی به میلین (meilyn) غلاف پوشاننده فیبرهای عصبی در مغز و نخاع است) حمله می‌کند MS ظاهر می‌شود. سن شروع معمولاً بین 20 تا 40 سالگی است (در مردان اندکی دیرتر از زنان) اما در هر سنی ممکن است رخ دهد و در زنان تقریباً دو برابر شایع‌تر از م...    ادامه »
درمان بیماری اِم‌اِس
درمان بیماری اِم‌اِس بر اساس طب اسلامی و سنتی در نسخه‌ی آیت‌الله سید حسن ضیائی  بیماری اِم‌اِس غیر پیش‌بینی، عود کننده و بهبود یابنده و دارای سه مرحله است: الف. حمله، ب. عود، ج. خاموش. ضعف اعصاب، استرس (نگرانی مستمر)، اضطراب (دلهره)، خود خوری، درگیری ذهنی، غصّه خوردن، بحث‌های بیهوده، تغذیه‌‌ی نامناسب (ترانس چربی بالا، سرخ‌کردنی، غذای مانده، اسانس‌های شیمیایی)، موادّ دُخانی (دخانیات) افیونی و روان‌گردان، عفونت (1. ناشی از سرماخوردگی، ...    ادامه »
بادرنجبویه
پیامبر(ص)…: حَوک* سبزی پیامبران است. گویا می‌بینیم که در بهشت روییده است. امام علی(ع)†: نزد پیامبر خدا… از حوک- که همان بادروج یا باذروج است- سخن به میان آوردند. فرمودند: «سبزی من و سبزی پیامبران پیش از من است و من آن را دوست دارم و می‌خورم». امام صادق(ع)†: حوک، سبزی پیامبران است. بدانید که در آن، هشت ویژگی است: اشتهاآور است، گرفتگی‌های عروق و مجاری را می‌گشاید، آروغ را خوشبو می‌سازد، درد و بیماری را از بدن بیرون می‌کشد و امان انسان از جذام است. چون در...    ادامه »
کالباس خانگی
   مواد لازم: سینه‌ی مرغ بدون استخوان            1 عدد متوسط سیر                                          3 حبه زرده تخم مرغ                             1 عدد آرد ذرت  &n...    ادامه »
کدو یک غذای دارویی
پیامبر اکرم… صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند: کدو زیاد بخورید، زیرا کدو غم و اندوه را برطرف می‌کند. و همچنین در جای دیگری می‌فرمایند: خوردن کدو با عدس، رقت قلب می‌آورد.    ادامه »
صفحه 2 از 10ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort