دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

وقتي فراموش مي‌كنيم

آلزایمر رایجترین شکل زوال عقل است معمولاً پس از گذشت 5 تا 10سال از بروز علايم بيماري، به دنبال ناراحتیهای تنفّسی، مرگ اتّفاق میافتد.

   ادامه »
 چگونه انیشتين شویم؟
20 روش تقویت حافظه برای یک حافظه‌ی 20/ تنظیم: فاطمه معاونیان به خرید می‌روید تا اقلامی‌ را که به ذهن سپرده‌اید خریداری نمایید، امّا به هنگام خرید موارد را فراموش می‌کنید. اسم دوستی قدیمی‌ را که در خیابان می‌بینید فراموش کرده‌اید. به اتاق می‌روید، اما دلیل رفتنتان را به یاد نمی‌آورید. قرار بوده است مجله‌ای برای دوستی ببرید، امّا آن را در خانه جا می‌گذارید. چند قدم که از ماشینتان دور می‌شوید به خاطر نمی‌آورید که آیا ...    ادامه »
فوت و فن خانه ‏‏داری
نکات خانه‌داری نسبتاَ ضروری - حتماً برایتان پیش آمده که برای نصب ساعت دیواری یا قاب عکس به دیوار اتاقتان با چکش روی انگشتتان بزنید. یک راه حل ساده برایتان سراغ داریم. از این به بعد از دندانه‌های ریز شانه برای نگه داشتن میخ روی دیوار استفاده کنید. - برای بستن شکم ماهی یا مرغ شکم‌پر از نخ دندان استفاده کنید، هم بهداشتی‌تر است و هم برای این کار مقاومت بیشتری دارد. - از خمیر دندان برای پاک کردن سطوح حسّاس مثل CDو DVD استفاده کنید. به اندازه‌ي یک نخود خمیر‌دندان روی...    ادامه »
شیرینی‌های بدون فر
فاطمه معاونيان سوهان عسلی مواد لازم خلال بادام                      نصف پیمانه زغفران                          یک قاشق چای‌خوری روغن آبکرده                   4 قاشق سوپ&...    ادامه »
سال نو با ظاهری آراسته
بهترین چیزی که می‌توان با آن مسواک کرد چوب درخت اراک است. این درخت بومی ایران است، در مناطق مرکزی ایران، بعد از خلال کردن پوست روی چوب مسواک را می‌کنند و در آب می‌گذارندکمی که نرم شد هر روز با آن مسواک می‌زنند(سلسله مباحث مطرح شده در دانشگاه رضوی...).    ادامه »
تقویت چشم از دیدگاه طب اسلامی
سُرمه و اثرات آن / معصومه مصطفوی نژاد یکی از اندام‌های مهم بدن چشم است که مراقبت از آن به فهم دریافت‌های حسی و لذّت بردن بهتر و بیشتر از نعمت‌های الهی کمک می کند. در عصر جدید به علت بعضی از مشاغل که فعّالیت زیاد چشم را می‌طلبد، بازی‌های رایانه‌ای، استفاده از نور غیر استاندارد، خوردن فست فود و غذاهایی که از نظر غذایی ارزش آن پایین است و استعمال بعضی از وسایل آرایش کم کیفیّت زمینه‌ی بعضی از بیماری‌های چشم و ضعف قوای بصری را فراهم ساخته، از این رو در این مقا...    ادامه »
تصفیه‌ی خانه‌‌‌ی بدن
بررسی نشانه‌های بیماری کلیوی / فاطمه معززي پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «ما أنزَلَ اللّه‏ُ مِن داءٍ إلاّ وقَد أنزَلَ مَعَهُ دواء...؛ خدای متعال هیچ درد و بیماری نفرستاد، مگر آن که برای آن درمانی قرار داد، جز مرگ که درمانی برای آن نیست...». (مجلسی، 66و73/59 ) مکتب حیات بخش اسلام برای بهداشت و سلامت جسمی و روانی انسان‌ها اهمیت ویژه‌ای قائل است. دسته‌ای از روایات در این زمینه به پیش‌گیری قبل از درمان نظر دارند و دسته‌ای دیگر انسان&...    ادامه »
دلمه‏ ی نان و اسفناج
مواد لازم : اسفناج            500 گرم قارچ              250 گرم نمک و فلفل    به میزان لازم کره                 دو قاشق سوپخوری آرد                 دو قاشق سوپخوری شیر           &...    ادامه »
شیرین ‏کام شوید!
سمیه جاوندی کیک‌های اسفنجی پایه‌‌ی همه‌‌ی کیک‌های تولد، نامزدی، عروسی و... است که در صنعت شیرینی‌پزی اهمیت فراوانی دارد. اما به طور کلی باید هر تخم‌مرغی که در این کیک‌ها اضافه می‌شود به همان نسبت  25 گرم آرد و 25 گرم شکر نیز افزوده شود. دمای فر برای پخت کیک‌های اسفنجی به طور معمول 350درجه‌ی فارنهایت یا175درجه‌ی سانتیگراد یا شماره 4است. البته قابل ذکر است که حرارت فرها متفاوت است. بنابراین مدت پخت را حتما ًبراساس فر خود تنظیم ...    ادامه »
دشمن داده‌ها
برای جلوگیری از ویروسی شدن یا ورود برنامه‌های مخرب، بهتر است از ورود آن‌ها به سیستم جلوگیری شود.    ادامه »
صفحه 7 از 10ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort