دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 30 اردیبهشت,1401

الگوهای ضدّ فرهنگی در رسانه
راهبردهایی برای مقابله با گسترش الگوهای ضدّ فرهنگی در رسانه عفت السادات حسینیان چشمه  تهاجم فرهنگی یا به تعبیر عالمان و اندیشمندان سیاسی و اجتماعی، ناتوی فرهنگی، جنگ نرمی است که به منظور از بین بردن پایه‌ها و بنیان‌های فرهنگی یک ملّت مستقل و کفرستیز، به کمک ابزارهای نرم، هم‌چون ترویج عکس و فیلم‌های مبتذل و هیجانی، نشر کتاب‌های علمی و رمان‌های ادبی، موسیقی‌های مبتذل با محتوای رفتارهای جنسی و شهوانی و گاه ترویج ناامیدی صورت بندی شده است. برنامه‌ریزانِ...    ادامه »
در تكاپوي روشنگري
فداییان اسلام در هنگام اوقات شرعی در هرکجا که بودند اذان می‌گفتند، زیرا به این ارزش اسلامی در جامعه‌ي آن روز اهمیت داده نمی‌شد؛ به گونه‌ای که عبدخدایی ضارب فاطمی در اتاق رئیس شهربانی در حالی‌که تنها 15سال داشت در هنگام نماز با صدای بلند شروع به اذان گفتن نمود.

   ادامه »
بحران معنويت
«آن‌هايي كه مي‌گويند ما انسان را شناختيم، اين‌ها يك شبهي از انسان است آن هم نه انسان، شبحي از حيوانيت انسان را شناختند و گمان كردند كه انسان همين است».    ادامه »
نقش تهذيب نفس در پيش‌برد وحدت اسلامي
*مائده رضايي در اين روزگار كه دشمنان اسلام طرح استعمار نوين را ريخته­اند و كشورهاي اسلامي را يكي پس از ديگري زير سلطه­ي مستقيم و غير مستقيم قرار‌داده و با ايجاد دشمني و تفرقه ميان امت اسلام به سلطه‌ي خود ادامه مي­دهند و هم‌چنان آنان را در ابعاد گوناگون فرهنگي، اقتصادي، سياسي و... به استضعاف مي­كشند و موانع و مشكلات بسياري بر سر راه بيداري اسلامي ايجاد مي­كنند، تنها راه نجات از سلطه­ي آن ابر‌قدرت­هاي چپاولگر يك‌پارچگي ملت­هاي مسلمان و اتحاد آنان بر كلمه­ي«الله&raqu...    ادامه »
روشناي مهتاب

چیزی که در عاشورا بیش از هر چیز دیگر نمایان و جلوه‌گر است، طمأنینه، اطمینان، آرامش و استقامت امام حسین(علیه‌السلام) است که حتّی پس از شهادت همه‌ی اصحاب هم با همان اطمینانی که ریشه در یقین دارد به راه خود ادامه می‌دهد.

   ادامه »
راهي به رهايي

در محيط‌هاي آموزشي و علمي، مثل مدارس يا دانشگاه‌ها، حجاب را ممنوع کرده‌اند. چون حجاب را يک راه مؤثّر براي جذب نوجوانان و جوانان به اسلام مي‌دانند.

   ادامه »
حماسه‌ي عباس‌ها
* فاطمه زند اقطاعي شراره‌های عطش بر جان کودکان زبانه می‌کشد و نوای العطش، زخم بر جگر عباس می‌نهد؛ سردار سپه اذن می‌خواهد... جان بر کف و مقتدرانه گرداگرد سپاه حسین(علیه السلام) می‌چرخد. فردا را به زمان سپرده، او امروز آماده است و از ولی اذن می‌طلبد... شیهه‌ي اسب گرد می‌پاشد بر رخ سیاه‌رویان تاریخ و آن‌ها عقب کشیده گویا هیمنه‌ي عباس از فشردن شمشیر در دست‌هایشان کاسته و خواری را به آن‌ها یادآور ساخته. فقط کافی است جرقه‌ي صلابت...    ادامه »
دو چهرگان، ديروز و امروز
منافقين به دليل آشتي‌ناپذيري با مؤمنين، از يك طرف شدّت عمل خود را نسبت به آنان ابراز مي‌نمايند و از طرف ديگر، عطوفت و مهرباني خود را نثار جبهه ­ي ضدّ دين مي‌كنند.    ادامه »
ايران، فلسطين، اسرائيل
فرقه‌ي بهائيت، يك فرقه‌ي بدعت‌گذار مذهبي بودند كه به‌طور كامل در خدمت اهداف و مقاصد يهود عمل مي‌نمودند. به‌طوري‌كه حضرت امام‌(ره) از آنان به عنوان عمّال اسرائيل، ياد مي‌كرد.    ادامه »
نظر سیاستمداران درباره­ ي امام خمینی (قدس‌سره‌الشریف)
- میخائیل گورباچف رهبر شوروی سابق: او فراتر از زمان می‌اندیشید و در بعد مکان نمی‌گنجید. او توانست اثر بزرگی در تاریخ جهان برجای گذارد. - پرفسور حامد استاد اسلام­شناسی دانشگاه کالیفرنیای آمریکا: یک مسلمان هرچقدر بخواهد از یک شخصیت بزرگ معنوی تعریف و تمجید کند به خاطر آن‌که بزرگی و عظمت تنها از خداست و نمی‌توان شخص دیگری غیر از خداوند را با این صفات خواند، بهتر است در عوض به کارگیری چنین لفظی گفته شود عظمت و بزرگی خداوند به نحو نادری در فردی جلوه پیدا می‌کند و او را به آی...    ادامه »
صفحه 3 از 5ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  بعدی   انتها   
Escort