دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 10 آذر,1400

ايران هسته‌اي در پنج دوره
*زهرا شاه محمدي دکتر بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جشن هسته‏ای دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد که با حضور خانواده‏ی شهدای هسته‏ای دکتر علی محمدی، مصطفی احمدی روشن و ... برگزار شد با اشاره به تاریخ نیم قرن فعّالیت‏های هسته‏ای ایران، اظهار داشتند: بحث هسته‏ای و فنّاوری هسته‏ای ایران، نقطه‌ي اوج و اقتدار نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران است. ایشان در ادامه، اسیر هسته‏ای ایران را در پنج مرحله عنوان نمودند: مرحله‌ي اوّل:...    ادامه »
 کارآفرینی نبيّ اكرم در پرتو قرآن كريم (قسمت دوم)
كارآفريني در بخش اقتصاد / مائده رضايي    شاید بتوان گفت بیشترین کارآفرینی حضرت رسول(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله) به معنای اقتصادی آن، در حوزه‌ي اقتصاد انجام گرفته است. تولید کار اقتصادی در سیره‌ي نبوی از چند راه انجام می‌گرفت:  الف- تأمین سرمایه ب- ایجاد بازار ج – خدمات اجتماعی د-آموزش حرفه الف-تأمین سرمایه پیامبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله) از طرق گوناگونی برای بی‌کاران سرمایه‌ي کار فراهم می&zwnj...    ادامه »
آقا مصطفي خط‌شكن تحريم بود...
دشمن فکر می کند با شهادت مصطفی، چرخهی هستهای ایران متوقف میشود، امّا نمی‏داند هزاران نفر جای او را پر می‏ کند.    ادامه »
کارآفرینی نبی اکرم(ص) در پرتو قرآن کریم
کارآفرینی نبی اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله) در پرتو قرآن کریم / مائده رضايي                     مقدمه کار و فعّالیت از صفات جمال خداست که (کل یوم هو فی شأن) هر روز دست اندرکاری دارد و این صفت در عالمیان نیز تجلّی یافته چرا که هیچ موجودی را باطل و بیهوده نیافرید ( و ما خلقنا السّموات و الارض و ما بینهما باطلا) آسمان‏ها، زمین و هر آن چه را در میان آن‏هاست بیهوده نیافریدیم...    ادامه »
سرابی در برهوت بی عدالتی
نقصان انسانيت در بياينه‌ی حقوق بشر / مائده رضایی  «شِيعَةَ آلِ أَبِي سُفْيَانَ إِنْ لَمْ يَكُنْ لَكُمْ دِينٌ وَ كُنْتُمْ لَا تَخَافُونَ الْمَعَادَ فَكُونُوا أَحْرَاراً فِي دُنْيَاكُمْ؛ اي پيروان ابوسفيان، اگر دين نداريد و از رستاخير نمي‌ترسيد در دنياتان آزاده باشيد». (موسوی مقرم، ص275) اين، سخن امام حسين(عليه‌السلام) خطاب به لشكريان  يزيد است كه پس از كشته شدن كودك شيرخواره و تشنه كامش در تنهايي و بي‌ياوري بر زبان حضرت جاری شده است. با خواندن و شنيدن ا...    ادامه »
ثانیه‌هایت را نسوزان!
 برنامه‌ریزی باید همراه دورنگری و در نظر گرفتن تمام ابعاد موضوع باشد و الا از بی‌برنامگی زیان بارتر خواهد بود. حضرت علی (علیه‌السلام) فرمودند: «سُوءُ التَّدبیرِ سَبَب التَّدمیر» برنامه‌ریزی غیر اصولی و نامتناسب موجب هلاکت است.    ادامه »
کنکاشی در شخصیت مختار
مختار در تمام آثار دوست و دشمن به عنوان یکی از شیعیان اهل بیت (علیهم‌السلام) معرفی شده است.    ادامه »
جایگاه رنگ در سینما و انیمیشن
بررسی ماهیت رنگ در اسلام/ سعیده عرفانی سياه، سياه، تاريكي بود و سياهي، پوچي بود و ترس؛ انوار سفيد نور آرام آرام برتن بي روح و خشك هستي رسوخ كرد نور رنگ‌هاي متنوع و درخشان خود را در كالبد بي جان جهان دميد و هر گوشه‌اي، آرام به رنگي در آمد. بر آينه چشمانم از ميان رنگ‌هاي سبز و سفيد، كلمات «اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ. . .» (نور/35) نقش بست و روح و جسمم را زنده كرد.  در ميان سبزي و طراوت آيات نوراني قرآن، سبك بار و رها پرواز مي‌كردم، كه ناگه...    ادامه »
سلوک پرهیزگاران
  تقوا، ملکه و حالتیست نفسانی که در هر کس پدید گردد وی را از آن چه که در نظر عقل و شرع و منطق صحیح نادرست آید باز می‌دارد.    ادامه »
پله پله تا وصال
 ايشان وقتي فروش خوبي داشتند مشتري‌ها را به مغازه‌ي ديگري مي‌فرستادند و مي‌گفتند من امروز كاسبي‌ام را كرده‌ام، آن‌ها فروش نداشته‌اند. پدر استاد با صداقت، امانت و ايمان فوق العاده‌اش، اعتماد همه‌ي بازار را برانگيخته بودند.    ادامه »
صفحه 4 از 5ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  بعدی   انتها   
Escort