دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400

نیرو و قدرت در سایه‌ی اتحاد
گروه تنظیم استاد طاهایی استاد طاهایی در سال 1386 در جمع پژوهشگران مدرسه‌ی علمیه‌ی نرجس س جهت تولید علمی و پژوهش به روز و موفق توصیه به اتحاد و همدلی دارند. ایشان با استناد به کلام امام علی ع بر این باور بود که نیرو و قدرت در سایه‌ی اتحاد به دست می‌آید. راز و رمزهای موفقیت در بهره‌مندی از سخنان اهل بیت ع است. اگر جامعه‌ای بخواهد به پیروزی دست یابد بهترین توشه‌ی آنان بهره بردن از کلام اهل بیت ع است. استاد ضمن دعوت پژوهشگران مدرسه‌ی...    ادامه »
جایگاه صبر از منظر امام علی ع
استاد نوقانی/ تنظیم: شفیقه رأفت امام علی ع: «وَ سُئِلَ عَنِ الْإِيمَانِ فَقَالَ: الْإِيمَانُ عَلَى أَرْبَعِ دَعَائِمَ: عَلَى الصَّبْرِ وَ الْيَقِينِ وَ الْعَدْلِ وَ الْجِهَادِ وَ الصَّبْرُ مِنْهَا عَلَى أَرْبَعِ شُعَبٍ عَلَى الشَّوْقِ وَ الشَّفَقِ وَ الزُّهْدِ وَ التَّرَقُّبِ...» (نهج‌البلاغه، حکمت ۳۱)؛ از امام علی† در مورد ایمان، سؤال کردند. آن حضرت فرمود: «ايمان بر چهار پایه استوار است: صبر، يقين، عدل و جهاد. صبر نيز بر چهارپایه قرار دارد: شوق، هراس، زهد و انتظار.»...    ادامه »
مبانی اعتقادی-ارزشی رونق تولید
استاد شایسته خوی رونق تولید در دین صرفاً بحثی اقتصادی نیست بلکه برگرفته از اقتصاد مبتنی بر اصول اعتقادی و ارزشی است زیرا عقیده‌ در فرد بارور می‌شود و در رفتار او ظاهر می‌گردد. مؤلفه‌های این اندیشه‌ورزی در کلام معصومین ع با بیانات گهر بارشان تبیین شده است. اندیشه‌ای که از آغاز تا پایان با اعتقاد به خدا گره خورده باشد، هیچگاه با ناامیدی، شکست و زیان مادی از حرکت بازنمی‌ایستد و در مسیر رشد متوقف نمی‌شود. 1.  شناخت مسیر کسب حلال    بیان...    ادامه »
نقش آفرینی اقتصادی بانوان

مسأله‌ی تنوع طلبی و رفاه طلبی نه تنها برای فرد آفت است که آثار سوء آن دامن اجتماع را گرفته و منجر به سقوط جامعه می‌گردد.

   ادامه »
اخلاق اجتماعی کارگزاران 2

اگر خدا از انسان راضی باشد جایگزین همه‌چیز خواهد بود اما اگر همه‌ی مخلوقات جهان از کسی راضی باشند جای خشنودی خدا را نمی‌تواند بگیرند؛ چون همه نیازمند به او هستند و موجود نیازمند نمی‌تواند نیاز دیگری را برآورده کند.

   ادامه »
  رهنمودهای استاد طاهایی (اعلی الله مقامها)
خواهر عزیزم! جامعه‌ی ما را تشبیه می‌کنند به کشتی که جمعیت زیادی سوار هستند هر کسی در سر جای خود نشسته، یک نفر یک میخ بردارد و این کشتی را سوراخ کند، آیا ضرر به افراد می‌خورد یا نه؟! آیا همه غرق می‌شوند یا نه؟! وقتی که کشتی اجتماع ما نقص پیدا کند همه‌ی ما هلاک شده هستیم، نمی‌توانیم بگوییم من چه کنم. وقتی فقر، رشوه، دزدی، چپاولگری، گران فروشی، احتکار جامعه را می‌گیرد نگویم به من چه؛ من که فریزرم پر است. و... پس باید فکری کنیم... . (1368/02/02، 15رمضان) *********...    ادامه »
ویژگی‌های بانوان با بصیرت

آنچه بیش از همه‌ی این ویژگی‌ها از یک زن، زن فاضله می‌سازد، قدرت تشخیص است. بانو طاهایی در چه موقعیتی از فضای اجتماعی کشور در مشهد و در شرایط رژیم طاغوت و همچنین بعد از انقلاب تشخیص می‌داد که الان باید کار در خارج یا داخل کرد یا باید کار فقهی کرد یا کار عرفانی و... .

   ادامه »
چتر رحمت بر اعضای جامعه

ساختن جامعه‌ای سالم در گرو رعایت حقوق والدین، فرزندان، همسایگان، شهروندان و دیگر اقشار جامعه است که هر یک از افراد به نوعی با آن‌ها تعامل و معاشرت دارند.

   ادامه »
اخلاق اجتماعی کارگزاران
حكومت‌، امانتي‌ در دست‌ كارگزار است‌ كه‌ بايد به‌ خوبي‌ آن‌ را پاس‌ داشته ‌و ابزاري‌ براي‌ گسترش‌ عدل‌ و حق‌ قرار دهد، نه‌ آن‌ كه‌ وسيله‌اي‌ براي‌ تسلّط‌ برمردم‌ و غارت‌ اموال‌ عمومي‌ قرار گيرد    ادامه »
نگاه به آینده در مسأله‌ی غدیر و امر ولایت
در اهمیت مسأله‌ی غدیر خم، باید گفت که بعد بین المللی و بین الفریقینی اسلامی غدیر بیانگر آن است که رسول خدا(ص) می‌خواست موالات و پیوند و رابطه‌ی عمیق مسلمین با امیرالمؤمنین(ع) و با عترت خود را در این بیان استقرار ببخشد و تثبیت کند و تکیه روی امیرالمؤمنین(ع) و شخص او برای این است که یک نمونه‌ای از انسان طراز اسلام‌، از انسان مقبول و مورد پذیرش اسلام را ارائه بدهد، تا این شخصیتی که همه‌ی مسلمان‌ها او را به عنوان جانشین پیغمبر(ص) (خلیفه‌ی بلافصل یا خلیفه‌...    ادامه »
صفحه 1 از 10ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort