دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

می‌رسد ز ره...
طاهره موسوی گرمارودی ناگهان خزان گشتی، ای بهارکوتاهم از برم نهان گشتی، ای نگار دلخواهم بعد ازین من و هجران، بعد ازین من و حرمان صبح من شب تار و در خسوفی‌ای ماهم! بغض و غم گلوگیرم، از حیات خود سیرم کاشکی رسد برلب، جان به همره آهم خانه بیت الاحزان شد، جمع ما پریشان شد رفتی و به‌ جای تو، غربت است همراهم دیگرم انیسی نیست، تا که درددل گویم لاجرم ز تنهایی، سرنهاده بر چاهم رفتی و نخواهد رفت، تا ابد زِ یاد من اشک‌های سوزانت، خاطرات جانکاهم منتظر بمان زهرا، می‌رسد ز ره مه...    ادامه »
زیارتی للامام الرضا ع
سمیرة علی الخلفی من تونس مدینة مشهد ابتسم لی ثغرها و أشرق بوجهی بهائها و أنا التی خلتها سوداءا یعم الحزن سمائها یطیب العیش فیها و تحتضن بعشق احبائها لم أری غیر فرحة الزوار بعین رغم بکائها ینهمر الدمع منها غزیرا یتناثر فی أرجائها ینادون سید المکان و الزمان الراقد بأحشائها یا امام الرضا ع توسلت بک عند المجیب لحاجتی فسارع بإعطائها سجدت له بمقامک الطاهر و اللهفة لم اقدر علی اخفائها لامست ترحابک بی و باحبابی و نلنا من الکرامة سخائها اشتاق لزیارتک فالحنین متواصل و الروح لم تمل من رجا...    ادامه »
بیا که همدم ِ این نوبهار باید بود
  نگاهی سروده بود سفید بود                                                                              &nbs...    ادامه »
 "خدیوهشتم"
 "خدیوهشتم"     زچه شادمانم امشب؟ زچه نغمه خوانم امشب؟ زچه رنگ غم زدوده ز دل و ز جانم امشب؟   زچه مرغ خسته دل به طرب بدیهه خوان شد؟ زچه جان پرملالم به نشاط میهمان شد؟   زچه شاخه گل فشاند؟ زچه جو ترانه خواند؟ زچه باد، پای کوبان،  همه جا خبر رساند؟   زچه می‌دمد بنفشه به کنار بوستان‌ها؟ زچه عندلیب خواند سرشاخه داستان‌ها؟   زچه می‌رسد به گوشم نغمات آسمانی؟ به مشامم از چه آید نفحات لا مکانی؟   ز چه شد فضا معطر زشمیم...    ادامه »
قصه‌هایی برای بیدار شدن
عالمه هاشمی ـ وای قیمت این بلوز خیلی مناسبه! می‌خرمش. خانم لطفاً اون بلوز یشمی یقه‌دار رو برام بیارین... مریم بلوز را خرید و رفت خانه. همین که رسید، آن را پوشید و به همسرش، امید نشان داد. امید گفت: رنگش خیلی قشنگه، بهت میاد. مریم با خوشحالی خودش را توی آینه انداز و برانداز می‌کرد که یاد اسب شیشه‌ای قشنگی افتاد که همان شب خریده بود. با عجله رفت سراغ کیفش. روزنامه پیچ‌های دور اسب را باز کرد و به امید گفت: این یکی چطوره؟ امید، اسب را در دستانش چرخاند و گفت: این هم قشنگه...    ادامه »
آیا به باغ هستی‌ات طوفان وزیده؟
خانم گرمارودی امشب به قلبم نفحه ایمان دمیده                             مرغ دلم پرجانب جانان کشیده گویی که سر بر تربت زهرا نهاده                           می‌بیندآن چیزی که هرچشمی ندیده مادر ز روحت پرسشی این‌گونه دارم &nbs...    ادامه »
گهرناب
 ملاّ محسن فیض کاشانی یکی از علمای بزرگ شیعه است که در سال 1007 هجری قمری در یکی از معروف‌ترین خاندان‌های علم و عرفان و ادب به دنیا آمد. وی با داشتن هوش و ذکاوتی سرشار بعد از تکمیل علوم دینی در کاشان، رهسپار اصفهان شد و در آن‌جا از اساتیدی چون شیخ بهاءالدّین عاملی، محمّد تقی مجلسی، میر فندرسکی و در قم نیز از محضر ملاّصدرا بهره گرفت. فیض کاشانی صاحب تألیفات گرانسنگی در تفسیر، حدیث، فلسفه و کلام می‌باشد که می‌توان به الصافی در تفسیر قرآن، الوافی در حدیث، علم الیقین ف...    ادامه »
روشنایی ایمان
شبی از ماه پر فیض رجب بود زمین و آسمان در تاب و تب بود «حرا» در انتظار میهمانش، «محمّد» زاده‌ی بنت وَهَب بود   فرا می‌آمد آنک نرم و بشکوه چو ماهی کو بتابد بر سر کوه وقار از پیکرش می‌ریخت چون نور نگه می‌کرد آرام و پر‌اندوه   روان بُد، همرهش مجد و شرف نیز هدف در پیش و عزمش در کنف نیز عدالت همعنانش ره‌سپر بود کرامت در رکاب از یک طرف نیز   فلک بر آستانش سوده سر را نموده پیشکش شمس و قمر را زمین بر آسمان‌ها فخر...    ادامه »
مروری بر آثار استاد اعتمادی
تنظیم: حدیثه عسکری سرکار خانم اعتمادی مدیریت محترم مدرسه علمیه فاطمة الزهرا(س) توس بودند که سال‌های متمادی در راه تبلیغ و نشر اسلام و تربیت شاگردان مبرّز در کنار استاد طاهایی، تلاش نمودند. آنچه از ایشان به یادگار مانده، علاوه بر تعداد بسیاری سخنرانی، چند کتاب است. در اینجا به معرّفی آن‌ها می‌پردازیم. 1. کتاب شمیم قائم(عج)  از سلسله‌ درس‌های سرکار خانم اعتمادی می‌باشد که حاصل سخنرانی‌های ایشان در طی سال‌های متمادی و جلسات متعدّد درباره‌ی حضرت ول...    ادامه »
  زبان از الفبا آغاز می‌شود
فاطمه اکبری درباره‌ی الفبای فارسی الفبا مقدّمه‌ای است برای ورود به زبان اصیل و غنی فارسی. زبانی که اگرچه عمری بس طولانی دارد، دست‌آوردهای فکری و فرهنگی آن قرن‌هاست که عالم را فراگرفته، امّا هنوز هم کار چندانی برای آموزش و گسترش آن انجام نگردیده‌است. قدرت زبان فارسی مسأله‌ای حقیقی و علمی است و به جرأت می‌توان گفت که فارسی در رده‌ی اولین زبان‌های دنیا قرار دارد؛ (رک. حسابی، مقدّمه‌ی کتاب) از نظر نژادگی، زایایی، به روز بودن، غنای آثار علمی و ادبی...    ادامه »
صفحه 1 از 7ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  بعدی   انتها   
Escort