دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
شنبه, 26 آبان,1397

مرنج و مرنجان
اگر بخواهیم بدانیم زودرنجی از کجاست باید خودشناسی کنیم. یعنی من باید تکیه به خودم دهم، روی پای خودم بایستم، حلّ مسائل و به کارگیری استعدادهایم را بلد باشم، متوقّع از دیگران نباشم و بدانم همه‌ی این‌ها بدون این‌که خدا ناظر و کمک‌کننده به من باشد، امکان ندارد.    ادامه »
انگیزه‌ حجاب را در دختران

هر چه بیشتر به شاخ و برگ گل نظاره می‌کرد، بیشتر محو زیبایی‌اش می‌شد.     دستش را دراز کرد تا در اختیار بگیرد...   ولی خارها مزه‌ی درد را به او چشاندند تا دریابد    اگر حفاظی برای گل نبود، چنین با طراوت و زیبا نمی‌ماند.

   ادامه »
ذوق دخترانه

پرداختن به هنرهای دستی در منزل به دلیل منطبق بودن با روحیات زنانه و برخورداری از محیطی امن در کنار خانواده و از سویی داشتن ساعت کاری آزاد و متناسب با اوقات فراغت بهترین کار و سرگرمی مفرّح و هدفمند برای زنان به شمار می‌آید.

   ادامه »
سیره‌ تربیتی امام موسی کاظم(ع)

امام موسی کاظم(ع) فرزندان را به طور جدّی به تحصیل علم و تفقّه در دین دستور می‌دادند و آنان را از آموزش برخی از علوم که در پیشبرد زندگی آنان بی‌فایده است، برحذر می‌داشتند.

   ادامه »
خیرخواهی و خیراندیشی
انسان کمال‌طلب همواره در تلاش است تا از هر چیزی و هرکسی پند بگیرد و از آن در راه کمال خویش بهره جوید. او پیوسته طالب اندرز دیگران است.    ادامه »
حضور کودکان در مسجد
پدر و مادری که به مسجد می‌روند و فرزندان خویش را از همان دوران کودکی در مجالس و محافل مذهبی همراهی می‌کنند، سبب تقویت احساس پرورش مذهبی در آینده‌سازان جامعه می‌شوند.    ادامه »
همین مانده دختر شاه بیاید مرا نصیحت کند!
تنظیم: عالمه هاشمی بارقه‌ی اول فاطمه که در حیرانی رفتن و نرفتن بود، با این حرف مادر، تکلیفش یکسره شد. چند روز پیش شمس پهلوی برای بازدید از زلزله‌زده‌ها آمده بود بیرجند و سری هم به جشن فارغ التحصیلی دانش‌آموزان زده بود و با دیدن نمره‌های فاطمه و استعداد فراوانش به او سفارش تأکید کرده بود که مبادا درس و مدرسه را رها کنی! مادر فاطمه امّا مقیّد بود و مذهبی. صلاح نمی‌دانست دخترش در مدرسه‌های طاغوتی درس بخواند. فاطمه آخرین و چهارمین فرزند خانواده بود. او به همراه ...    ادامه »
کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست...

ایشان می‌گفتند مهم‌ترین وظیفه‌ی ما حمایت از ولایت فقیه و رهبری و دفاع از آن است‌.

   ادامه »
اصول قابل توجه در بازی ‏ها
اصول قابل توجه در بازی ‏ها با محوریت بازی ‏های دینی هانیه درجاتیانی  مفهوم بازی ‏های دینی وضرورت آن بازی دینی، کاری است که در عین سرگرم شدن کودک، هدف تربیتیِ آموزش معارف دینی را دربر دارد. در دنیای متحول امروزی که ضرورت افزایش سرمایه‏ های معنوی و مادی جوامع انسانی به چشم می‏خورد، توجه به کودکان از اهمیت شایانی دارد. این توجه از آن‏جا اهمیت می‏ یابد که بنابر عقاید بسیاری از روانشناسان پایه ‏های شخصیت هر فرد در سال‏ های اولیه‏ ی زندگی او یعنی تا شش&r...    ادامه »
دیدم، پسندیدم، خریدم!
زینب مولودی  روزی مردی به خانه درآمد. همسرش را بدید که با جبه‌ای و دستاری از او استقبال همی‌کند. به بهانه‌ی آن‌که فرخنده روز تولد توست. مرد جبه برانداز نمود و رسم تشکر به جای آورد و سؤال نمود: این تحفه را چون به دست آوردی؟ بگفت: به بازار شدم و مر تحفه را خریداری نمودم. نام بازار رنگ از روی مرد بشست و او را واداشت که بار دگر بپرسد: چون از بازار بدر‌آمدی در بغل همین یک جبه داشتی؟ زن خنده‌ی نمکینی نمود و پاسخ گفت: سخنی گویی که به حرف آید ولی در عمل نشاید؛ چون ...    ادامه »
صفحه 1 از 6ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  بعدی   انتها