دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 08 تیر,1401

تجلی اندیشه‌ی مقاومت در زندگی شهیده صدیقه رودباری
فاطمه زهرا میری یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که هر نوجوان و جوانی باید به آن بپردازد، ساختن پایه‌های ذهنی و به عبارت بهتر داشتن یک جهان‌بینی کامل و جامع است. جهان‌بینی الهی اسلام، چنانچه به خوبی شناخته و دریافت شود، می‌تواند نرم‌افزار وجودی جوان را همواره به‌روز و زنده نگه دارد. اما برای آن‌که بتوان ارتباط جوان با جهان‌بینی اسلام را همیشه برقرار نگه داشت، باید از طریق الگوهایی کاملاً تأیید شده اقدام نمود. تبیین سیره‌ی شهدای جوان در ابعاد مخت...    ادامه »
شیوه‌های تبلیغ شیخ  ابراهیم یعقوب زکزاکی در ترویج گفتمان مقاومت
سمانه حکیمی با پیروزی انقلاب اسلامی، ادبیات مقاومت و عدالت طلبی امام به وسيله‌ي عالم روحانی انقلابی «شیخ ابراهیم زکزاکی» به کشور مستضعف و تحت‌سلطه‌ي نیجریه وارد شد. شیخ بعد از تشرف به تشیع، بر آن شد كه اسلام را در نیجریه حاکم سازد؛ همان طور که در زمان عثمان بن فودیه حدود 200 سال پیش چنين بوده است. در این راستا  ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سفری که به ایران داشت، از امام خمینی ره به عنوان «پیر راه مبارزه با استکبار»، درس عدالت‌طلبی ...    ادامه »
یادی از پرچم‌دار جبهه‌ي مقاومت فلسطین؛ رمضان عبدالله
مائده رضایی حيات علمي و سياسي رمضان عبدالله محمد شلح، یکی از رهبران و مبارزان فعال فلسطینی بود كه در سال ۱۹۵۸ در منطقه‌ي شجاعیه در نوار غزه به دنیا آمد. وي در دانشگاه زقازیق مصر به تحصیل در رشته‌ي اقتصاد پرداخت و همزمان انجمنی ایجاد کرد که حدود 90 دانشجوی فلسطینی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های مصری، عضو آن بودند. رمضان عبدالله قبل از اين تمایلات سیاسی نداشت و فقط تحت نظارت او نشریه‌ای وابسته به این جمعیت منتشر می‌شد. وی با هدف ایجاد جهاد دانشگاهی به نوار غزه بازگشت و ...    ادامه »
معاهده‌ی شوم
تنظیم: سمیه وحیدیان صادق در شهریور ماه سال جاری توافق صلح میان امارات متحده‌ي عربی و رژیم صهیونیستی با حضور ترامپ در کاخ سفید به امضا رسید؛ طبق این توافق روابط کامل دیپلماتیک و همکاری در زمینه‌های مختلف بین آن‌ها برقرار خواهد شد. این معاهده اعتراضات زیادی را علیه امارات در پی داشت كه مي‌توان به مواضع ایران و حماس اشاره نمود. در ادامه به ذكر اين مواضع خواهیم پرداخت. موضع مقام معظم رهبری(حفظه الله) در برابر معاهده‌ی شوم خیانتی که متأسّفانه دولت امارات متّحده‌ی عربی...    ادامه »
علل رویکرد اهانت آمیز غرب به مقدسات اسلامی(با تمرکز به عملکرد فرانسه)
مائده رضایی مجله‌ی فرانسوی «شارلی ابدو» روز سه‌شنبه 11/6/ 99مصادف با 1سپتامبر2020 ميلادي، در شماره‌ی جدیدش، یک روز پیش از محاکمه‌ی متهمان به قتل ژان کابو کاریکاتوریست هتاک سال 2015، برای سومین بار کاریکاتورهای توهین آمیزی را علیه پیامبر اسلام ص منتشر کرد و مدتی بعد به بهانه‌ی دفاع از آزادی بیان، مورد حمایت شخص امانوئل مکرون، رئیس جمهور فعلی فرانسه قرار گرفت. این در حالی است که اقدام ننگین این نشریه، مصداق بارز تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق...    ادامه »
اقتدار بایسته ستیز با استکبار
مائده رضایی سال‌ها به سرداری می‌بالیدیم که پیام‌آور اقتدار ایران اسلامی در منطقه‌ی خاورمیانه بود؛ به مغز متفکری افتخار می‌کردیم که با نقشه‌های نظامیِ پیروزی آفرین خود رزمندگان ایران را بر حزب بعث عراق و حزب الله لبنان و حماس فلسطین را بر متجاوزان صهیونست و ارتش سوریه و حشد الشعبی عراق را بر تروریست‌های فریب خورده‌ی داعشی چیره ساخت و لشکر داعش را از کره‌ی خاکی برچید و امنیت را برای کشورهای منطقه به ویژه ایران اسلامی به ارمغان آورد. به دلاوری از ایران ...    ادامه »
اقدامات خصمانه‌ی ترامپ در مسأله‌ی فلسطین
مائده رضایی رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا دونالد ترامپ اقداماتی را به بهانه‌ی حل مسأله‌ی فلسطین اتخاذ کرده که در جهت دشمنی با ملت فلسطین و تهدید کننده‌ی آینده‌ی آنان است. این اقدامات که متعرض حقوق قانونی این ملت نسبت به سرزمینشان شده بخش جدایی‌ناپذیری از معامله‌ی قرن یا مقدمه‌ی آن به‌شمار می‌آید. از مهم‌ترین این تصمیمات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: 1. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آ...    ادامه »
مناجات شهید محمدرضا لولاچیان
پروردگارا، کریما، رحیما، ای محبوب محبان، ای معشوق عاشقان، ای غوث مستغیثان، ای پناه بی‌پناهان، ای درمان دردمندان، ای سرمایه و غنای مستمندان، ای امید امیدواران، ای نجات گمراهان، ای روشنی دل عارفان، ای فروغ قلب خالصان، ای امین شاکران، کدام جستجوگران به جستجویت برخاست و ناامید از جستجو بازگشت و کدام عاشق دلباخته به درگاه لطفت آمد و به وصال تو نرسید؟ آنان‌که در این دریای خروشان حیات به جستجویت برخاستند تو را یافتند و آنان‌که به عشق دیارت با پای دل به سویت آمدند با دیده‌ی جان به دی...    ادامه »
اقتصاد  فلسطین
مائده رضایی این کشور تحت اشغال از برکات زمینی و اقلیمی بسیاری برخوردار است و ظرفیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی جهان اسلام را دارد. اما در حال حاضر به دلیل سلطه‌ی صهیونیزم بر 90% آن، این استعداد همچنان بالقوه مانده است اما بدین معنا نیست که دو بخش آزاد آن کرانه‌ی باختری و نوار غزه از اقتصادی رو به رشد بی‌بهره باشند؛ بلکه در سایه‌ی نظام اقتصادی روزآمد، همچنان از اندک ثروت زمینی و اقلیمی و نیروی انسانی کوشا و امیدوار، حداکثر بهره را می‌برند. به منظور آشنایی با این نظام مؤسسه ...    ادامه »
 گذری بر مراکز علمی در فلسطین
مائده رضایی  جایگاه علمی و مراکز علمی فلسطین نام فلسطین با فرهنگ جهاد و شهادت درآمیخته است که فرهنگی اسلامی و برخاسته از آموزه‌های قرآن و سنت نبوی و ائمه‌ی هدی (ع) است. فرهنگی که ریشه‌ی علمی دارد. بدون شک دلاورانی چون دلیر مردان انتفاضه و حماس امروز، تداوم سپاهیان غزوات صدر اسلامند که از چشمه‌ی دانش الهی قرآن کریم نوشیدند و به برکت آن و رهبری پیامبر اکرم(ص) جامعه‌ی متوحش جاهلی عربستان را به جامعه‌ای متمدن و با فرهنگ بدل ساختند. فلسطین نیز که مهد دانش پی...    ادامه »
صفحه 1 از 5ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  بعدی   انتها   
Escort