دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
شنبه, 26 آبان,1397

نقش یهود در اقتصاد جهانی
دلیل حرص یهود بر جمع آوری مال به طرز عقیده‌ی آن‌ها که خود را ملّت برگزیده‌ی خدا! می‌پندارند، ارتباط دارد. زیرا آنان می‌خواهند بر جهان استیلا یابند.    ادامه »
تأثیر مقاومت بر جبهه‌ی اقتصاد مقاومتی و...
تأثیر مقاومت بر جبهه‌ی اقتصاد مقاومتی و مقاومت اسلامی فاطمه زنداقطاعی عزّت و سربلندی شیعه از مهم‌ترین آرمان‌های مکتب امام حسین(ع) است و این ارزش، پایدار نمی‌ماند مگر با مقاومت و استقامت. آنچه ما را برآن می‌دارد که این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم دو محورمهم است: 1. مقاومت فرهنگی و اقتصادی که به توصیه و سفارش رهبر معظّم انقلاب آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) در مواجهه با تهاجم فرهنگی و تحریم‌های اقتصادی و... در جبهه‌ی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مطرح است. ...    ادامه »
نحوه‌ی شکل‌گیری اسرائیل غاصب
مهاجرت صهیونیست‌ها به فلسطین، زنگ خطر گوش خراشی بود که اعراب را بیدار کرد و موجب ایجاد اعتراض‌هایی شد. از سال 1921 میلادی شورش‌ها و اعتراضات فراوان علیه صهیونیست‌ها در فلسطین به وقوع پیوست.    ادامه »
مروری بر نهضت انقلاب اسلامی
بزرگترین وابستگی ملّبت‌های مستضعف به ابرقدرت‌ها و مستکبرین، وابستگی فکری و درونی است که سایر وابستگی‌ها از آن سرچشمه می‌گیرد.    ادامه »
مروری بر اندیشه‌ها و سیره‌ی سیاسی استاد اعتمادی

انقلاب اسلامی نعمت بسیار بزرگی است که شکرانه دارد. ملّتی که آزاد شده است می‌تواند ملّت‌های دیگر را آزاد کند و برای رسیدن به آزادی آن‌ها را یاری دهد. 

   ادامه »
زهرا(س)، حامی ولایت
«وَ رَوَى الزَّمَخْشَرِيُّ بِإِسْنَادِهِ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ ص قَالَ قَالَ النَّبِيُّ…‏ فَاطِمَةُ بَهْجَةُ قَلْبِي‏ وَ ابْنَاهَا ثَمَرَةُ فُؤَادِي وَ بَعْلُهَا نُورُ بَصَرِي وَ أَئِمَّةٌ مِنْ وُلْدِهَا أُمَنَائِي وَ حَبْلٌ مَمْدُودٌ بَيْنِي وَ بَيْنَ خَلْقِهِ مَنِ اعْتَصَمَ بِهِم نَجَا وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهُمْ هَلَك»‏ پیامبر(ص) فرمودند: «فاطمه(س) مایه‌ی روشنایی قلب من است و فرزندانش میوه‌ی دل من هستند و شوهر او نور چشم من است و امامان از فرزندان ا...    ادامه »
توجّه به نظم و حضور به موقع در کلاس درس
سال سوم طلبگی‌ام بود درس «برداشت‌هایی از قرآن» را با استاد اعتمادی می‌گذراندیم. آن سال من در دفتر تبلیغات (واحد فرهنگی) در زیر زمین همراه با دیگر عزیزان، مشغول فعالیت بودم. یک روز در زنگ تفریح  به واحد تبلیغات رفتم و تنهایی مشغول مرتّب کردن پوسترهایی که قرار بود برای مناسبت‌ها استفاده شوند بودم. به طوری‌که از تمام زنگ تفریح غافل شدم ناگهان پس از شاید ده دقیقه از گذشت زنگ و شروع کلاس، نماینده‌ی کلاس سراسیمه پایین آمد و گفت که خانم سر کلاسند، کجایی؟ ب...    ادامه »
از قلاده‌های طلا گفتن بهانه نمی‌خواهد
*سعیده عرفانی نزدیک‌‌های ظهر روز جمعه بود که تصویر امین حیایی و همسرش روی صفحه‌ي تلویزیون نقش بست. از قلاده‌های طلا می‌گفت و این‌که سیاسی بود یا نبود و این‌که کارگردانی آقای طالبی را همه جوره قبول داشت و... . ناگاه به یاد جشنواره‌ي شانزدهم مطبوعات افتادم؛ وقتی که ابولقاسم طالبی با حالتی سراپا خضوع جلو غرفه‌ي شمیم نرجس ایستاده و به نوای دل‌نشین دعای عهد که یکی از همکاران تصویرسازی کرده‌بود، دل سپرده بود. هیجان اطرافیان از دیدن ایشان مرا متو...    ادامه »
الگوهای ضدّ فرهنگی در رسانه
راهبردهایی برای مقابله با گسترش الگوهای ضدّ فرهنگی در رسانه عفت السادات حسینیان چشمه  تهاجم فرهنگی یا به تعبیر عالمان و اندیشمندان سیاسی و اجتماعی، ناتوی فرهنگی، جنگ نرمی است که به منظور از بین بردن پایه‌ها و بنیان‌های فرهنگی یک ملّت مستقل و کفرستیز، به کمک ابزارهای نرم، هم‌چون ترویج عکس و فیلم‌های مبتذل و هیجانی، نشر کتاب‌های علمی و رمان‌های ادبی، موسیقی‌های مبتذل با محتوای رفتارهای جنسی و شهوانی و گاه ترویج ناامیدی صورت بندی شده است. برنامه‌ریزانِ...    ادامه »
در تكاپوي روشنگري
فداییان اسلام در هنگام اوقات شرعی در هرکجا که بودند اذان می‌گفتند، زیرا به این ارزش اسلامی در جامعه‌ي آن روز اهمیت داده نمی‌شد؛ به گونه‌ای که عبدخدایی ضارب فاطمی در اتاق رئیس شهربانی در حالی‌که تنها 15سال داشت در هنگام نماز با صدای بلند شروع به اذان گفتن نمود.

   ادامه »
صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها