دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400

 گذری بر مراکز علمی در فلسطین
مائده رضایی  جایگاه علمی و مراکز علمی فلسطین نام فلسطین با فرهنگ جهاد و شهادت درآمیخته است که فرهنگی اسلامی و برخاسته از آموزه‌های قرآن و سنت نبوی و ائمه‌ی هدی (ع) است. فرهنگی که ریشه‌ی علمی دارد. بدون شک دلاورانی چون دلیر مردان انتفاضه و حماس امروز، تداوم سپاهیان غزوات صدر اسلامند که از چشمه‌ی دانش الهی قرآن کریم نوشیدند و به برکت آن و رهبری پیامبر اکرم(ص) جامعه‌ی متوحش جاهلی عربستان را به جامعه‌ای متمدن و با فرهنگ بدل ساختند. فلسطین نیز که مهد دانش پی...    ادامه »
اسلام و آزادی بیان از دیدگاه مقام معظّم رهبری
ریشه‌ی آزادی در اسلام عبارت است از شخصیت و ارزش ذاتی انسان که بنده‌ی هیچ کس غیر خدا نمی‌شود و در حقیقت ریشه‌ی آزادی انسان توحید و معرفت خدا و شناخت خداوند است.    ادامه »
می‌خواهم به یاد شما بیاورم
امر به معروف و نهی از منکر در کلام رهبری / عاطفه زینلی الف.آمران به معروف 1. اوّلین آمر به معروف خود ذات مقدس پروردگار است که می‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالْإِحْسَانِ وَإِيتَاءِ ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ وَالْبَغْيِ...» (نحل/90). خدا آمر به معروف و ناهی از منکر است (بیانات در حرم مطهر رضوی، 01/01/94). 2.  وجود مقدّس پیامبر معظّم اسلام… از برترین آمران به معروف و ناهیان از منکر است؛ آیه‌ی قرآن [می‌فرماید]:...    ادامه »
نقش یهود در اقتصاد جهانی
دلیل حرص یهود بر جمع آوری مال به طرز عقیده‌ی آن‌ها که خود را ملّت برگزیده‌ی خدا! می‌پندارند، ارتباط دارد. زیرا آنان می‌خواهند بر جهان استیلا یابند.    ادامه »
تأثیر مقاومت بر جبهه‌ی اقتصاد مقاومتی و...
تأثیر مقاومت بر جبهه‌ی اقتصاد مقاومتی و مقاومت اسلامی فاطمه زنداقطاعی عزّت و سربلندی شیعه از مهم‌ترین آرمان‌های مکتب امام حسین(ع) است و این ارزش، پایدار نمی‌ماند مگر با مقاومت و استقامت. آنچه ما را برآن می‌دارد که این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم دو محورمهم است: 1. مقاومت فرهنگی و اقتصادی که به توصیه و سفارش رهبر معظّم انقلاب آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) در مواجهه با تهاجم فرهنگی و تحریم‌های اقتصادی و... در جبهه‌ی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مطرح است. ...    ادامه »
نحوه‌ی شکل‌گیری اسرائیل غاصب
مهاجرت صهیونیست‌ها به فلسطین، زنگ خطر گوش خراشی بود که اعراب را بیدار کرد و موجب ایجاد اعتراض‌هایی شد. از سال 1921 میلادی شورش‌ها و اعتراضات فراوان علیه صهیونیست‌ها در فلسطین به وقوع پیوست.    ادامه »
مروری بر نهضت انقلاب اسلامی
بزرگترین وابستگی ملّبت‌های مستضعف به ابرقدرت‌ها و مستکبرین، وابستگی فکری و درونی است که سایر وابستگی‌ها از آن سرچشمه می‌گیرد.    ادامه »
مروری بر اندیشه‌ها و سیره‌ی سیاسی استاد اعتمادی

انقلاب اسلامی نعمت بسیار بزرگی است که شکرانه دارد. ملّتی که آزاد شده است می‌تواند ملّت‌های دیگر را آزاد کند و برای رسیدن به آزادی آن‌ها را یاری دهد. 

   ادامه »
زهرا(س)، حامی ولایت
«وَ رَوَى الزَّمَخْشَرِيُّ بِإِسْنَادِهِ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ ص قَالَ قَالَ النَّبِيُّ…‏ فَاطِمَةُ بَهْجَةُ قَلْبِي‏ وَ ابْنَاهَا ثَمَرَةُ فُؤَادِي وَ بَعْلُهَا نُورُ بَصَرِي وَ أَئِمَّةٌ مِنْ وُلْدِهَا أُمَنَائِي وَ حَبْلٌ مَمْدُودٌ بَيْنِي وَ بَيْنَ خَلْقِهِ مَنِ اعْتَصَمَ بِهِم نَجَا وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهُمْ هَلَك»‏ پیامبر(ص) فرمودند: «فاطمه(س) مایه‌ی روشنایی قلب من است و فرزندانش میوه‌ی دل من هستند و شوهر او نور چشم من است و امامان از فرزندان ا...    ادامه »
توجّه به نظم و حضور به موقع در کلاس درس
سال سوم طلبگی‌ام بود درس «برداشت‌هایی از قرآن» را با استاد اعتمادی می‌گذراندیم. آن سال من در دفتر تبلیغات (واحد فرهنگی) در زیر زمین همراه با دیگر عزیزان، مشغول فعالیت بودم. یک روز در زنگ تفریح  به واحد تبلیغات رفتم و تنهایی مشغول مرتّب کردن پوسترهایی که قرار بود برای مناسبت‌ها استفاده شوند بودم. به طوری‌که از تمام زنگ تفریح غافل شدم ناگهان پس از شاید ده دقیقه از گذشت زنگ و شروع کلاس، نماینده‌ی کلاس سراسیمه پایین آمد و گفت که خانم سر کلاسند، کجایی؟ ب...    ادامه »
صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها   
Escort