دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 03 فروردین,1402

رایه الهدی

همانا تقوا و ترس از معصیت خدا داروی بیماری‌های قلب‌ها، و بینایی چشم دل و درمان و شفابخش آلام جسمانی و اصلاح و مرهم زخم‌های سینه‌ها و پاک کننده‌ی پلیدی‌های نفسانی و جلا دهنده‌ی نابینایی چشمان شماست و موجب امنیت در برابر ناآرامی‌ها و اضطراب‌هاست و روشن کننده‌ی تاریکی‌های جهل و نادانی در مسیرتان است.

   ادامه »
رایه الهدی (قرآن نسخه ی شفا و رحمت)
 قلوبی که بر اثر کفر و جهل و تجاوز و سرکشی و تکبر مهر زده و مختوم می گردد، لذا بر اثر این بیماری ها طریق هدایت را از دست می دهد پس خداوند او را به حال خود در گمراهی وا می گذارد.    ادامه »
منزلت انبیا، ارثیه ی اوصیا
زمينه ها و بسترهاي طرح مسئله امامت توسط امام رضا (عليه السلام) در خراسان / اعظم رحمت آبادی   دوران امامت امام رضا (عليه السلام) يكي از حساس ترين دوران تاريخ اسلامي هم از جنبه هاي مذهبي و آئيني و هم از جنبه هاي سياسي بود. تلاش هاي فراواني كه گروه هاي مذهبي و آييني به منظور تدوين، تبيين و تشريح نوشتارهاي اعتقادي خود براي تركيب جماعت اسلامي مي كردند، تقريباً از دوران روي كار آمدن عباسيان رشد خود را آغاز كرد و در عصر هارون و پس از او مأمون با نهضت ترجمه حركتي رو به رشد ياف...    ادامه »
شاخسار طوبی در ماه های رحمت

سالکان الی الله پس از پیمودن دو ماه رجب و شعبان خود را برای ورود به میهمانی خدا آماده کرده اند و ندای پروردگار را برای روزه داری لبیک می گویند. ماه رمضان بر سایر با ماه های سال شرافت و فضیلت دارد. علت برتری آن نزول قرآن است. چنان چه قرآن می فرماید:« شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ» قرآن کتاب تعلیم است و رمضان ماه تربیت.

   ادامه »
قرآن محوری در سفارش حضرت علی (علیه السلام)
هزار و یک حکایت قرآنی ـ محمد حسین محمدی امام علی (علیه السلام) در روزهای نخست خلافت خود در مدینه ایراد سخنرانی نموده که در قسمتی از آن درباره ی ویژگی های قرآن، چنین فرمود: آگاه باشید! همانا این قرآن پنددهنده ایست که نمی فریبد و هدایت کننده ایست که گمراه نمی سازد و سخنگویی است که هرگز دروغ نمی گوید. کسی با قرآن همنشین نشد، مگر آن که بر او افزود یا از او کاست. در هدایت افزود و از کوردلی و گمراهی اش کاست. آگاه باشید! کسی با داشتن قرآن، نیازی ندارد و بدون قرآن، بی نیاز نخواهد بود؛ پس درمان خود را ا...    ادامه »
رایه الهدی
 «بدانید و آگاه باشید! فقر و تنگدستی بلا و گرفتاریست، سخت تر از ناداری و فقر بیماری بدن است و سخت از آن بیماری قلب است، بدانید و آگاه باشید که عامل تندرستی تن تقوای دل و قلب است».    ادامه »
شیطان در کمین فراغت ها
 خداوند علیم می فرماید: «پس هنگامی که از کار مهمی فارغ می شوی، به مهم دیگری بپرداز» هدف ما از این تفسیر، همین بحث «فراغت» از کار است که در این سوره به آن اشاره شده است.    ادامه »
حیات طیبه در خانه پدری
خانم جان هر روز صبح، وقتی بچه ها را برای نماز صدا می زد، با صدای بلند دعای صباح را می خواند، نجوای مهربان«اللهم، یا من دلع لسان الصباح بنطق تبلجه و سرح قطع اللیل المظلم بغیاهب تلجلجه» در گوش جان کودکان او می پیچید.    ادامه »
راهیست راه عشق که هیچش کناره نیست
 وی که ندای دعای صباح، زیارت جامعه و زیارت عاشورای مادر را از همان آغازین لحظات تولد در گوشش داشت به شدت محب اهل بیت گردید.    ادامه »
زان گنج شایگان که به کُنج قناعت است
ایشان در دوازده سالگی به منزل همسر خود رفتند و مدت 10 سال در خانه ی پدری آقای طاهایی به همراه خانواده همسر خود، زندگی کردند. استاد در سخنان خود، همیشه از این دوران به خوبی و خوشی یاد کرده اند.    ادامه »
صفحه 8 از 11ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  بعدی   انتها   
Escort