دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 03 فروردین,1402

زن در زاويه‌ي اجتماع
الگوی رفتاری پیامبر اعظم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله)، در تبیین تکلیف‌مداری زن و مرد در امور مشترک ناظر به هویت انسانی، حضور همگان را در عرصه‌ي سیاسی ایجاب می‌نمود. گرچه در زمینه‌ي حضور زنان رعایت ضوابط و حدودی به لحاظ حفظ شأن و مقام انسانی آنان مورد تأکید بود، امّا این مسأله تغییری در اصل موضوع «حضور» ایجاد نمی‌کرد.    ادامه »
شادي‌ها را مديريت كنيم
عید و شادی مؤمن، همان لحظه‌هایی است که بر شیطان وهواي نفس خود چیره می‌شود و ناراحتي او آن روزی است که مرتكب گناه  مي‌شود.    ادامه »
از رهگذر خاک سر کوي شما بود
فاطمه‌(عليها‌السّلام) فرمود: باز هم بيا و سؤالهايت را بپرس تو هر قدر سؤال کني من ناراحت نمي‏ شوم. زيرا از پدرم رسول خدا‌(صلّي‌الله‌عليه‌و‌آله)شنيدم که فرمود: روز قيامت علماي شيعيان ما محشور مي‏ شوند و به آن‌ها به اندازه‌ي دانششان خلعت‌هاي گران‌بها عطا مي ‏گردد.    ادامه »
چشمه های حکمت
 آن‌چه که به عمل ارزش مي‌‌‌دهد و آن را نوراني مي‌‌کند، خلوص است.    ادامه »
زن در آيينه‌ي حجاب

در روان‌شناسي رنگ‌ها، سياه به معناي نه است، رنگ مشكي، اثر كاهش تحريك‌هاي روحي رواني را دارد از آن جهت كه رنگي صامت و غير  محرك است. نه تنها موجب جلب توجّه ديگران نمي‌شود، بلكه به عدم توجّه نیز كمك مي‌كند.

 

   ادامه »
نسخه‌ی آرام بخش قرآن
 آن‌گاه که آدمی در برابر خداوند می‌ایستد و او را با اسم‌های رحمن و رحیم خطاب می‌کند، رحمت و رأفت در دلش موج خواهد زد.«ایّاکَ نَعبُدُ وَ ایّاکَ نَستَعین» شانه را از فشار بار بندگی غیر خالی می‌کند و آن‌گاه که شهادت می‌دهد که خدایی غیر از خدای یکتا نیست، احساس آرامش می‌نماید.    ادامه »
نقش زنان در بیداری اسلامی
استاد مائده رضايي بیداری اسلامی پدیده‌ای عظیم و دو مرحله‌ای است که در مرحله‌ي نخست در پی استیلای استعمار غرب و شرق بر کشورهای مسلمان از نیمه‌ي دوم قرن بیستم با هدف بازگشت به اسلام و فرهنگ آن آغاز گشت؛ امّا این مرحله با حاکمیت مزدوران و دست‌نشانده‌های استعمار، سرکوب شد و مرحله‌ی دوم از انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی آغاز گشت و هم‏زمان با استقرار نظام حکومتی اسلامی در ایران، انقلاب‌ها و جنبش‌های اسلامی در سایر کشورهای اسلامی چون کشورهای حا...    ادامه »
مهر و قهر در حکومت علوی
آداب تشویق و تنبیه در سیره‌ی حکومتی امام علی (علیه‌السّلام)(با محوریت نهج البلاغه) / منصوره تقربی یکی از وظایف هر حکومتی، ارزش نهادن به کار‌های رعیّت است. امام علی (علیه‌السّلام) نیز در دوران کوتاه حکومتی‌اش از روش‌های متعدّدی جهت ارزش‌گذاری رفتارهای مردم بهره برده است. در این نوشتار آداب تشویق و تنبیه در سیره‌ی حکومتی ایشان مورد بررسی قرار گرفته و سپس انواع و شرایط آن مورد بحث و تحلیل قرار می‌گیرد.   مقدمه دوران حکومت امام علی (عل...    ادامه »
خلوت دل نیست جای صحبت اضداد
 کسانی که از روش و فرهنگ دشمن پیروی می‌کنند و با نوع لباس پوشیدن و طرز رفتار خویش مبلّغ فرهنگ دشمنان دین هستند،  نیز از دشمنان محسوب می‌شوند.    ادامه »
سرگذشت یک نامه
در عصر فاطمی استفاده از کبوتر برای ارسال پیام شیوع یافت. مسلمانان از کبوتران نامه بر به خصوص در ایام جنگ‌های صلیبی استفاده‌ی زیادی کردند.    ادامه »
صفحه 10 از 11ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  7  8  9  [10]  11  بعدی   انتها   
Escort