دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 03 فروردین,1402

اندرین دریا نماید هفت دریا شبنمی

امام (عليه السلام) ماه تابان، چراغ فروان و نور درخشان است و ستاره اي راهنما در دل تاريكي ها و در گذر شهرها و كويرها و گرداب درياهاست. امام (عليه السلام) آب گوارايي است براي تشنگان و راهنماي هدايت و منجي از هلاكت است.

   ادامه »
ناگهان پرده برانداخته ای یعنی چه؟
در آموزه های دینی حجاب تجسم و بازتاب بیرونی عفاف شناخته می شود و یکی از نشانه های عفاف نوع پوشش، رفتار و گفتار فرد است.    ادامه »
... وان چه گویند روا نیست نگوییم رواست

زنان شرقی تا چند سال پیش به دلیل پوشش، جذاب می نمودند و همین مسأله جاذبه ی نیرومندی برای آن ها به وجود می آورد اما به تدریج با تلاشی که زنان این کشورها در جهت برابری با زنان غربی از خود نشان دادند از پوشش آنان کاسته شد، لذا جاذبه ی آن ها هم کم تر شده.

   ادامه »
مهدی یاوری
مریم پورحسینی تجلی مهدی باوری در مهدی یاوری است. به بیان دیگر مهدی باوران، مهدی یاور می شوند. بخشی عظیمی از ادعیه و زیارات مربوط به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پیرامون این مسأله است. بعضی از صاحب نظران یاران حضرت را با دسته بندی و عناوین ذیل معرفی می نمایند: 1ـ اوتاد: چهار نفر به نام اوتاد، چون طناب های خیمه در خدمت آن حضرت هستند. 2ـ ابدال: بدل ها که هفت نفرند و در بسیاری از موارد در سراسر جهان به جای امام زمان، مشکل انسان ها را حل می نمایند. 3ـ همراهان و همنشینان حضرت که در خد...    ادامه »
اهمیت تربیت دینی
نرجس لطفعلی در جهان کنونی، رفتار انسانی در قالب فن آوری رفتار و مهندسی ژنتیک شکل می گیرد، زندگی اخلاقی بشر در اثر تزلزل نظام های ارزشی و انحلال مبانی مقدسات مورد تهدید قرار گرفته، پایدارترین عقاید دینی از وی گرفته شده، اندیشه های مکانیکی و عاریتی جای گزین آن گردیده و انسان با بحران های گوناگون درونی و بیرونی مواجه شده است که مهم تر از همه بحران معرفت دینی و بدتر از آن، بحران تربیت دینی است. تنها راه فرار از این بحران ها، روی آوردن عمیق و عاشقانه به خویشتن خویش، فطرت اصیل و احساس درونی حقیقت جوس...    ادامه »
مشورت با زنان آری یا نه؟
مشورت در قرآن و سنّت/ زهرا کمالی نژاد   بهره گیری از فرهنگ غنی و پویای اسلام، در تمام ابعاد برای ما ضروری است. از جمله نکاتی که در فرهنگ اسلامی، به آن اهمیت فراوانی داده شده و در کتاب خدا و کلام معصومین پیرامون آن بحث و گفتگو به عمل آمده، مسأله‌ی مشورت و «تبادل نظر» است که همه‌ی افراد جامعه‌ی اسلامی مأمور به اجرای آن شده‌اند. امروزه نیز به دلیل تنوّع نیازهای بشر و گستردگی و انشعاب روز افزون مسائل علمی، اقتصادی و... و تخصّصی شدن علوم و فنون، نیاز به مشو...    ادامه »
طلاق عاطفی
طلاق عاطفی نقطه ی پایان زندگی زناشویی است، امّا نه به شکل رایج و سنّتی آن. زوجین در ظاهر به طور عادّی در کنار هم زندگی می کنند، امّا هیچ رابطه ی عاطفی با هم ندارند. طلاق عاطفی به معنای مرگ و پایان زندگی عاطفی زوجین در کنار هم است.    ادامه »
: الو... فرهنگ فوری
 در یک مهمانی خانوادگی، ارتباط کلامی از طریق بلوتوث و پیامک و ارسال تصاویر و متن صورت می گیرد و تمام وقت میهمانی به بررسی محتویات گوشی ها سپری می شود    ادامه »
عوامل مؤثّر در تکوین شخصیت کودکان و نوجوانان
عفت ترک/تلخیص: مریم احیایی بررّسی عوامل رشد شخصیّت برای بیان رشد شخصیت نخست لازم است تعریف مختصری از شخصیت داشته باشیم در تعریف شخصیت آورده اند: طریقه ی فکری و رفتاری شخصی در رابطه با سازش با محیط اجتماعی خود.[1]  عوامل رشد شخصیت را می توان به سه دسته تقسیم نمود که هر یک از آن ها دارای مؤلفه های متعددی می باشند که مختصراً به بیان برخی از آن ها می پردازیم: 1ـ عوامل شخصی 2ـ عوامل خانوادگی 3ـ عوامل اجتماعی.   الف: عوامل شخصی که به مسائل جزیی تری تقسیم می شود مثل غدد درون ریز: ...    ادامه »
دُرّ تقوا در صدف عفاف
در فضای حاکم فعلی که تسلّط تفکّر لیبرالیسیتی، میل به لذّت گرایی و فردگرایی را اشاعه می دهد و به بهانه رفع تبعیض از زنان حملات بی دریغ خود را نسبت به ارزش های چون عفاف و حجاب، غیرتمندی و حفظ ناموس، بی نصیب نمی گذارد باید از شیوه رفتاری بانوی تقوا کاربردی، استفاده نمود و خط مشی گرفت.    ادامه »
صفحه 9 از 10ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  بعدی   انتها   
Escort