دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 03 فروردین,1402

زهرا(س)، حامی ولایت
«وَ رَوَى الزَّمَخْشَرِيُّ بِإِسْنَادِهِ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ ص قَالَ قَالَ النَّبِيُّ…‏ فَاطِمَةُ بَهْجَةُ قَلْبِي‏ وَ ابْنَاهَا ثَمَرَةُ فُؤَادِي وَ بَعْلُهَا نُورُ بَصَرِي وَ أَئِمَّةٌ مِنْ وُلْدِهَا أُمَنَائِي وَ حَبْلٌ مَمْدُودٌ بَيْنِي وَ بَيْنَ خَلْقِهِ مَنِ اعْتَصَمَ بِهِم نَجَا وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهُمْ هَلَك»‏ پیامبر(ص) فرمودند: «فاطمه(س) مایه‌ی روشنایی قلب من است و فرزندانش میوه‌ی دل من هستند و شوهر او نور چشم من است و امامان از فرزندان ا...    ادامه »
توجّه به نظم و حضور به موقع در کلاس درس
سال سوم طلبگی‌ام بود درس «برداشت‌هایی از قرآن» را با استاد اعتمادی می‌گذراندیم. آن سال من در دفتر تبلیغات (واحد فرهنگی) در زیر زمین همراه با دیگر عزیزان، مشغول فعالیت بودم. یک روز در زنگ تفریح  به واحد تبلیغات رفتم و تنهایی مشغول مرتّب کردن پوسترهایی که قرار بود برای مناسبت‌ها استفاده شوند بودم. به طوری‌که از تمام زنگ تفریح غافل شدم ناگهان پس از شاید ده دقیقه از گذشت زنگ و شروع کلاس، نماینده‌ی کلاس سراسیمه پایین آمد و گفت که خانم سر کلاسند، کجایی؟ ب...    ادامه »
از قلاده‌های طلا گفتن بهانه نمی‌خواهد
*سعیده عرفانی نزدیک‌‌های ظهر روز جمعه بود که تصویر امین حیایی و همسرش روی صفحه‌ي تلویزیون نقش بست. از قلاده‌های طلا می‌گفت و این‌که سیاسی بود یا نبود و این‌که کارگردانی آقای طالبی را همه جوره قبول داشت و... . ناگاه به یاد جشنواره‌ي شانزدهم مطبوعات افتادم؛ وقتی که ابولقاسم طالبی با حالتی سراپا خضوع جلو غرفه‌ي شمیم نرجس ایستاده و به نوای دل‌نشین دعای عهد که یکی از همکاران تصویرسازی کرده‌بود، دل سپرده بود. هیجان اطرافیان از دیدن ایشان مرا متو...    ادامه »
الگوهای ضدّ فرهنگی در رسانه
راهبردهایی برای مقابله با گسترش الگوهای ضدّ فرهنگی در رسانه عفت السادات حسینیان چشمه  تهاجم فرهنگی یا به تعبیر عالمان و اندیشمندان سیاسی و اجتماعی، ناتوی فرهنگی، جنگ نرمی است که به منظور از بین بردن پایه‌ها و بنیان‌های فرهنگی یک ملّت مستقل و کفرستیز، به کمک ابزارهای نرم، هم‌چون ترویج عکس و فیلم‌های مبتذل و هیجانی، نشر کتاب‌های علمی و رمان‌های ادبی، موسیقی‌های مبتذل با محتوای رفتارهای جنسی و شهوانی و گاه ترویج ناامیدی صورت بندی شده است. برنامه‌ریزانِ...    ادامه »
در تكاپوي روشنگري
فداییان اسلام در هنگام اوقات شرعی در هرکجا که بودند اذان می‌گفتند، زیرا به این ارزش اسلامی در جامعه‌ي آن روز اهمیت داده نمی‌شد؛ به گونه‌ای که عبدخدایی ضارب فاطمی در اتاق رئیس شهربانی در حالی‌که تنها 15سال داشت در هنگام نماز با صدای بلند شروع به اذان گفتن نمود.

   ادامه »
بحران معنويت
«آن‌هايي كه مي‌گويند ما انسان را شناختيم، اين‌ها يك شبهي از انسان است آن هم نه انسان، شبحي از حيوانيت انسان را شناختند و گمان كردند كه انسان همين است».    ادامه »
نقش تهذيب نفس در پيش‌برد وحدت اسلامي
*مائده رضايي در اين روزگار كه دشمنان اسلام طرح استعمار نوين را ريخته­اند و كشورهاي اسلامي را يكي پس از ديگري زير سلطه­ي مستقيم و غير مستقيم قرار‌داده و با ايجاد دشمني و تفرقه ميان امت اسلام به سلطه‌ي خود ادامه مي­دهند و هم‌چنان آنان را در ابعاد گوناگون فرهنگي، اقتصادي، سياسي و... به استضعاف مي­كشند و موانع و مشكلات بسياري بر سر راه بيداري اسلامي ايجاد مي­كنند، تنها راه نجات از سلطه­ي آن ابر‌قدرت­هاي چپاولگر يك‌پارچگي ملت­هاي مسلمان و اتحاد آنان بر كلمه­ي«الله&raqu...    ادامه »
روشناي مهتاب

چیزی که در عاشورا بیش از هر چیز دیگر نمایان و جلوه‌گر است، طمأنینه، اطمینان، آرامش و استقامت امام حسین(علیه‌السلام) است که حتّی پس از شهادت همه‌ی اصحاب هم با همان اطمینانی که ریشه در یقین دارد به راه خود ادامه می‌دهد.

   ادامه »
راهي به رهايي

در محيط‌هاي آموزشي و علمي، مثل مدارس يا دانشگاه‌ها، حجاب را ممنوع کرده‌اند. چون حجاب را يک راه مؤثّر براي جذب نوجوانان و جوانان به اسلام مي‌دانند.

   ادامه »
حماسه‌ي عباس‌ها
* فاطمه زند اقطاعي شراره‌های عطش بر جان کودکان زبانه می‌کشد و نوای العطش، زخم بر جگر عباس می‌نهد؛ سردار سپه اذن می‌خواهد... جان بر کف و مقتدرانه گرداگرد سپاه حسین(علیه السلام) می‌چرخد. فردا را به زمان سپرده، او امروز آماده است و از ولی اذن می‌طلبد... شیهه‌ي اسب گرد می‌پاشد بر رخ سیاه‌رویان تاریخ و آن‌ها عقب کشیده گویا هیمنه‌ي عباس از فشردن شمشیر در دست‌هایشان کاسته و خواری را به آن‌ها یادآور ساخته. فقط کافی است جرقه‌ي صلابت...    ادامه »
صفحه 3 از 5ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  بعدی   انتها   
Escort